Sildenafil

Erkeklerin ilerleyen yaşlarında cinsel isteksizlik, erektil disfonksiyon ve boşalma sorunlarıyla karşı karşıya gelmeleri muhtemeldir. Bu problemlerin tek bir tanesi ya da birden fazlası aynı zaman diliminde ortaya çıkabilmektedir. Ereksiyon halinin oluşmamasıyla beraber cinsel ilişki de mümkün olarak görülmüyor.

Bu yönde bir gelişmenin yaşanması da psikolojik olarak etkilenmenin temel nedenlerinde ortaya çıkıyor. Erkeklerin azımsanamayacak türde yaşadıkları bu sorunu giderebilmek adına sildenafil kullanılan bir ilaç olarak görülmektedir. Aynı zamanda da sildenafilin yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve diyabet gibi rahatsızlıkları yaşayan kişilerde de kullanıldığı ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden de sildenafilin etkisi oldukça kapsamlı bir biçimde ele alınan bir halde de bulunmaktadır.

Erektil disfonksiyon rahatsızlığı erkeklerin ilerleyen yaşlarında görülen bir durumdur. Yalnız istisna içeren bir durum olarak 25 yaşının altında olan erkeklerde de ortaya çıkmaktadır. Prostat sorunu yaşayan erkeklerde de iktidarsızlık sorunu ortaya çıkabilmektedir. Tüm bu sorunları gidermek adına uygulanan tedavi yöntemleri arasında sildenafile de yer verilebilmektedir.

Erkeklerin ereksiyon halinin sağlanması adına penis bölgesine kan akışının daha etkili bir halde olmasını sağlamaktadır. Sildenafil sitrat; erektil disfonksiyon halini ortadan kaldırmanın dışında akciğer hipertansiyonunu tedavi etmek adına da kullanılabilmektedir.

Sildenafilin sadece cinsel performansı daha da yukarılara taşımak amacıyla kullanılması pek mümkün değildir. Peniste sertleşmenin oluşması ve bu konuda devamlılık görülmesi halinde de ortaya çıkmaktadır. Sildenafil ilaçlarından en fazla etkiyi görebilmek adına yemek öncesinde ve cinsel ilişkiden bir saat önce alınması gerektiği de vurgulanabilmektedir.

Alındıktan yarım saat sonrasında etkisini gösterecek olan bu ilacın günlük olarak bir kerelik başvurulması gerektiği de tabir edilmektedir. Başlangıç olarak 50 mg sildenafil yeterli olacaktır. Şayet yan etkinin görülmesi halinde ise 25 mg olan sildenafil tabletlerinin kullanılması gerektiği de vurgulanmaktadır. Sildenafil kullanımında yan etkilerin görülmemesi halinde tabletler 100 mg dozuna kadar çıkarılabilir.

Bu durumun ortaya çıkmasındaki temel etken daha düşük dozlarda olan tabletlerin alımı sonrasında herhangi bir sertleşme yaşanmaması durumundan kaynaklıdır. Sildenafil tabletler ortalama 4 saatlik bir etki yaratmaktadır. Ancak diğer ilaçlarla etkileşim içinde olmaması hususunda da dikkatli olunmalıdır. Düzenli olarak alınan ilaç ya da alternatif tıp ürünleri hakkında doktorlara bilgi verilmesi gerektiği ifade edilmektedir.

Sildenafil ilaçlarının genel olarak kan akışına etki eden bir durumda olduğu görülmektedir. Kan damarlarının kaslarını gevşeterek; kanın daha hızlı akmasını sağlamaktadır. Özellikle genital bölgeye olan kan akışının daha da etkili biçimde gerçekleştirmektedir. Sildenafil tabletlerinin genel olarak erkeklerde erektil disfonksiyonu ortadan kaldırmak adına kullanıldığı ifade edilmektedir. Öte yandan hipertansiyonu tedavi etmek ve kadınların egzersiz yapmasını kolaylaştırarak; daha esnek olmalarını sağlamak adına tercih edilebilmektedir.

Atlanmaması gereken konulardan bir tanesi de sildenafilin farklı ilaçlarla beraber alınması halinde istenmeyen ve son derecede tehlikeli olan durumlara yol açabileceğidir. Bu durumlara dair risklerin meydana gelmemesi adına doktorlara kullanım öncesinde gereken bilgilerin verilmesi gerektiği de ifade edilmektedir.

Birtakım eğlence amaçlı ilaçların yanı sıra göğüs ağrısı ya da kalp sorunları adına kullanılan nitrat kökenli ilaçları düzenli olarak kullanan kişilerin sildenafil tabletleri tüketmemeleri gerektiği ifade edilmektedir. Bunun yanında da dört saatten daha fazla süren ereksiyon ya da görme kaybı yaşama hali gözlemlenmesiyle birlikte derhal doktorlara danışılması belirtilen bir konudur. Özellikle uzun sürekli erekte olma durumu penise geri dönüşü olmayan zararlar verebilecektir.

Sildenafil Nasıl Kullanılır?

Sildenafil içeren ilaçlar genel olarak cinsel ilişkinin daha sağlıklı ve daha uzun süreli olarak gerçekleşmesinde etkin bir halde bulunmaktadır. Dünya genelinde kullanılan bu etken madde; erkeklerin erektil disfonksiyon, erken boşalma ve cinsel isteksizlik gibi problemlerini ortadan kaldırma hususunda etkili olabilmektedir.

Sildenafil sayesinde daha iyi bir kan akışının genital bölgede ortaya konulması amaçlanmaktadır. Penis bölgesinde var olan kılcal damarların ve kasların gevşemesinde de etkilidir. Bu sayede de kan akışının daha hızlı olmasını ve iktidarsızlık probleminin sonlanmasını sağlar. Herhangi bir cinsel uyarıcının olması durumunda da işlevini yerine getiren sildenafil; oldukça etkili ve uzun süreli bir sertleşme durumunu açığa çıkarır.

Yetişkin erkeklerde penis sertleşmesine bağlı olarak ortaya çıkan problemler yaygın olarak görülmektedir. Sildenafil de bu yüzden genellikle tercih edilen etken madde olarak adlandırılmaktadır. FDA onayını içeren ve 1998 yılından beridir erkeklerin cinsel hayatlarını rayına oturtan tabletlerde yer almaktadır.

Penisin sert kalamaması önemli sorunlara yer açmasından ötürü erkeklerin yöneldiği bir üründür. Hem kendisinin hem de partnerinin cinsel yaşantısını şekillendirmek isteyen erkeklerin tercihleri arasında başı çekmektedir. İktidarsızlık sorunu, ruhsal problemler, ilaç etkileşimleri ve damarsal sorunlardan kaynaklı olarak görülebilmektedir.

Bu yönde var olan problemleri tamamıyla ortadan kaldırabilmek adına sildenafil ne kadar yerinde bir seçim olduğunu gösterebilecek yöndedir. İktidarsızlık problemini aşmak ve daha istekli bir cinsel deneyimi gündeme getirmek isteyenler için etkisini gösterebilecektir.

Penis sertleşmesi durumunun yaşanması kadar erken boşalma halini ortadan kaldırdığı da fark edilecektir. Cinsel sorunları ortadan kaldırma hususunda devreye giren sildenafil; oldukça güven veren ve kesin sonuçları içeren bir üründür.

Ancak bu ürünlerin kullanım biçimi de herkes tarafından ele alınması gereken bir konudur. Bol su ile tüketilmesi önerilen sildenafil aynı zamanda da alkol ya da greyfurt ürün türevleriyle alınmaması gerektiği vurgulanmaktadır. Öte yandan cinsel faaliyetlere başlamadan yarım saat önce alınması gerektiği de ifade edilen bir husustur. Bu sayede beklenen performansa ulaşabilecek ve 4 saat boyunca da bu anların tadını çıkarmak mümkün olacaktır.

Sadece cinsel beraberlikler öncesinde sildenafil kullananların aksine günlük olarak düzenli bir alım halinde de dozların düşürülmesi gerektiği ifade edilmektedir. Sildenafil kullanıcılarının günlük olarak bu ilaçları almalarının olumlu yansımaları olacaktır.

Düşük dozda devamlı olarak alınması cinsel sağlıklarını korumaları hususunda devreye giren bir durum yaratacaktır. Ancak yanlışlıkla günlük birden fazla kez sildenafil kullanımına bağlı olarak yan etki oluşumuna dair dikkatli olunması gerektiği vurgulanmaktadır.

Bu hususa dair hareket edecek olan kişilerin sildenafil sayesinde daha etkili bir cinsel yaşantıya sahip olmaları söz konusudur. Her zaman bu tutum görülebilecek ve kullanıcıların etkin kalmalarını da sağlayacak konumda da bulunacaktır.

Sildenafil ürünlerinin alınması hususunda eczaneler devreye girebilmektedir. Ereksiyon sorunlarını ortadan kaldıracak olan tabletlere rahatlıkla erişim sağlamak mümkündür. Fiyatları bakımından da son derecede ekonomik olan sildenafil; aynı zamanda da ulaşılabilirlik konusunda da yeterlidir.

En güncel sildenafil ürünlerine dayalı fiyatlar hususunda hareket etmek ve beklentileri karşılamaya başlamak, erkeklerin elde edebileceği sonuçlar olarak ortaya çıkacaktır. Bu ürünü güvenilir noktalardan tercih etmek ve sahte versiyonlarıyla karşılaşmamak da herkesin yapması gereken işlemler arasında bulunmaktadır. Keyif dolu cinsel beraberliklere oldukça sağlıklı bir şekilde ulaşmak isteyenlerin bu şekilde hareket etmeleri yeterlidir. Böylelikle tam da aradıkları türde bir kullanım şansı sildenafil desteğiyle ortaya çıkacaktır.

Sildenafil Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerin cinsel sorunlarına odaklanarak sildenafile yönelmeden önce bu etken maddeye olan alerji durumlarını kontrol ettirmeleri gerekmektedir. Öte yandan hipertansiyonlarını düzenlemeye odaklı olarak başka ilaçları almaları halinde de yönelmemeleri gerektiği vurgulanmaktadır. Bu ilaçlarla beraber alınması halinde de kan basıncında aniden ve son derecede ciddi bir düşüş yaşanması söz konusudur. Sildenafil kullanmadan önce daha önceki zaman zarfında geçirilen hastalıklar hakkında da doktorlara bilgi vermek gerekmektedir. Bu hastalıklar;

 • Kalp hastalığı
 • Kalp ritmi sorunları
 • Koroner arter
 • Kalp krizi
 • Felç
 • Kalp yetmezliği
 • Tansiyon sorunları
 • Organ yetmezliği
 • Orak hücre anemisi
 • Lösemi
 • Hemofili
 • Mide ülseri
 • Retinitis pigmentosa
 • Peniste fiziksel hasar oluşumu

Sildenafil Nasıl Alınmalıdır?

Sildenafilin alım işlemleri de doktorların alınmasını belirttiği şekilde gerçekleştirilmelidir. Doktorlar tarafından verilen reçetelerde yazan tüm direktifleri uygulamaya koyarak bu yolu izlemek önemlidir. Öte yandan sildenafil ilaçlarını belirtilen dozların dışında kullanmak ve daha uzun süreli olarak tercih etmek kaçınılması gereken bir konu olmalıdır.

Sildenafil ürünleri genel olarak cinsel ilişki öncesinde alınan ilaçlardır. Bu yüzden aktivite gerçekleşmeye başlamadan 1 saat önce alınması gerekmektedir. Etkisi de cinsel ilişkiyle beraber 4 saat kadar sürdüğü de tescillenen bir konudur. Günde bir kez alınmalı ve aşırıya kaçılmamalıdır.

Sildenafil ürünleri herhangi bir cinsel uyarıcı olmadığında etkisini göstermez. Sadece tabletleri kullanarak ereksiyon halini yaşamak beklenen bir durum olmamalıdır. Kullanım sonrasında herhangi bir yan etki görülmesi halinde doğrudan doktora danışılması gerektiği de tavsiye edilen konular arasında yer almaktadır.

Sildenafil Yan Etkileri

Sildenafil ilaçları kullanan kişilerde aniden tansiyon düşmesi gibi bir durum ortaya çıkabilir. Bu yüzden de baş dönmesi, bayılma, kalp krizi ve felç gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Nitrat içerikli ilaç alan kişilerin sildenafil ürünlerine yönelmeleri tavsiye edilen bir durum değildir.

Yüksek tansiyon ya da prostat büyümesi hastalıkları için ilaç kullanan kişilerin sildenafil tabletlere yönelmeleri uygun bulunmamaktadır. Baş dönmesi, bayılma gibi sorunların ortaya çıkmaması adına sildenafil dozlarında düşüşe gidilmesi durumu devreye sokulmalıdır.

Sildenafil cinsel hayatı yeniden şekillendiren etkiye sahip olan etken maddeler olarak adlandırılsa da bu tabletlerin kullanılmasında birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sorunlar baş gösterebilecek ve sağlık sorunları da ortaya çıkacaktır.

Sildenafil etken maddesini içeren tabletleri alkolle beraber almak yan etkilerin açığa çıkmasının temel nedeni olarak görülebilir. Öte yandan greyfurt ya da greyfurt suyu ile beraber tüketilmesi hali de söz konusu ilacın etkileşime girmesine neden olabilir. Doktorlarla konuşmadan önce kullanılmaması gereken sildenafil tabletlerin; aynı zamanda da iktidarsızlığa çözüm üreten diğer ilaçlarla beraber alınması da tasvip edilmeyen bir durumdur.

Sildenafilin talimatlara uygun olarak kullanılmaması hali bazı olumsuz gelişmelerin yaşanmasına neden olabilir. Doğru kullanılması halinde de hastaların alerjik reaksiyon göstermeleri nadir olarak ortaya çıkan bir durum olarak adlandırılabilmektedir. Bu şekilde bir gelişme yaşama haliyle beraber kurdeşen, nefes almada zorlanma ve yüz bölgesinin şişmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bunun dışında acilen tıbbi müdahaleye başvurmayı gerektirecek bazı olumsuz durumlar da yaşanabilecek türde olmaktadır.

 • Kalp krizi belirtilerinin yaşanması
 • Mide bulantısı
 • Terleme
 • Görme bozukluğu ya da ani görme kaybı
 • Ağrılı ereksiyon

Bazı yan etkilerin görülmesi halinde de doktorlarla iletişim kurarak; ne şekilde hareket edileceğini öğrenmek yerinde bir hareket olacaktır. Daha nadir görülen yan etkileri;

 • Kulak çınlaması
 • Ani işitme kaybı
 • Kap atışında düzensizlik
 • El ve ayak bölgelerinde şişme
 • Nefes darlığı
 • Nöbet geçirme
 • Bayılma hissi

Yaygın olarak sildenafil kullanıcılarının gördüğü birtakım yan etkiler de ortaya çıkmaktadır. 1-2 gün boyunca bu rahatsızlıkların geçmemesi halinde doktorlara danışılması ve muayene olunması tavsiye edilmektedir.

 • Kızarma
 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • Bulanık görme
 • Burun akıntısı
 • Burun kanaması
 • Burun dolgunluğu
 • Uykusuzluk
 • Kol ve bacaklarda kas ağrısı
 • Sırt ağrısı
 • Mide rahatsızlıkları

Bu yan etkilerin bir ya da birden fazlası aynı anda ortaya çıkabilir. Bu yan etkiler küçük çapta olmakla beraber; paniğe kapılmadan gerekli tedavi işleyişine tabi olmak gerekmektedir. Sildenafil içeren tabletlerin doğru bir biçimde kullanılmaması halinde bazı yan etkiler(nadir) görülebilmektedir. Yaygın olarak görülen yan etkiler arasında da;

 • Baş dönmesi
 • Baş ağrısı
 • Ciltte kızarıklık
 • Mide bulantısı
 • Mide ekşimesi
 • Denge bozukluğu
 • Burun tıkanıklığı
 • Halsizlik
 • Terleme
 • İshal

yer almaktadır. Sildenafil maddesine nadir de olsa alerjik reaksiyon gösteren kişiler de bulunmaktadır. Vücudunda bu olumsuz etkileri gören kişilerin derhal ilaç kullanımını bırakması ve doktorlarıyla iletişim haline geçmesi de gerekmektedir. Aksi takdirde alerjik reaksiyonlar daha da ciddi bir boyutta kendini gösterebilecek türde olacaktır.

Sildenafil içeren ilaçları satın almadan önce muhakkak tabletlerin kutusunu incelemek gerekmektedir. Bandrol ve hologram barındırması durumunun gözlemlenmesinin yanı sıra kutusunun kapalı olması, prospektüs içermesi ve çocuk emniyet kilidini barındırması gerektiği belirtilmektedir.

Öte yandan ilaç kutusunda yer alan üretim ve son kullanma tarihi hakkındaki detayların açıkça belirtilmesi gerektiği de ifade edilmektedir. İlaçların tamamen faturalı haliyle kullanıcılarına eriştirilip eriştirilmediği de dikkate alınmalıdır. Faturasız olan sildenafil tabletlerin genelde sahte olma olasılığının yüksek olmasından ötürü bu husus dikkate alınmalıdır.

Sildenafil ürünlerini eczaneler yardımıyla temin etmek mümkündür. Bunun dışında alınan sahte ürünlerin gerekli cinsel faydayı sağlamanın yanı sıra ciddi sağlık sorunlarına yol açma riski de bulunuyor. Sildenafil ürünlerini kullanmaya başlamadan önce doktorlara danışmak yerinde bir hareket olacaktır.

Sağlık sorunu ya da kronik hastalıkları bulunan kişilerin öncesinde doktorlarla iletişime geçmeleri gerektiği de ifade edilmektedir. Bilinçli ve doğru bir şekilde sildenafil tabletlerini kullanmak son derecede önemlidir. Bu sayede cinsel sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak ve beklentileri karşılamak da mümkün olabilmektedir. Sildenafil hakkında gerek eczanelerden gerekse de hekimlerden gerekli bilgileri temin edebilmek de mümkün olmaktadır. Bu yönde ilerlenmesi halinde de daha işlevsel sonuçları elde etmek söz konusu olarak görülebilecek yöndedir.

Sildenafilin kullanılması durumu ciddi sorunlara mahal verebilecektir. Nadir olarak ortaya çıksa da göz optik sinirlerine giden kan akışını azaltmasından ötürü görme kaybı ortaya çıkabilmektedir. Diyabet, kalp, tansiyon ya da kolesterol gibi kronik rahatsızlıkları bulunan 50 yaşının üzerindeki erkeklerde bu problem ortaya çıkabilmektedir.

Nadir olarak ortaya çıkan bir durum olsa da dikkatli olunması gerektiği de vurgulanmaktadır. Hamile olan ya da emzirme dönemine giren kadınların da sildenafil tabletlerini kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Henüz bir yan etkisi olup olmadığı kesinleşmiş olmasa da doktorların mecbur görmemesi halinde talep edilmemelidir. Sildenafil tabletlerinin 18 yaşından küçükler için uygun olmadığı da belirtilmektedir.

Kadınlar Sildenafil Kullanırsa Ne Olur?

Sildenafil genel olarak erkeklerin cinsel sorunlarını gidermek adına kullanılan bir ilaç etken maddesidir. Cinsel uyarıcının oluşması halinde devreye girerek etkisini gösteren sildenafil sayesinde penis dokusunun kanla dolması ve sertleşmesi sağlanacaktır.

Bunun yanında da erken boşalma ve cinsel isteksizlik gibi sorunlar da ortadan kalkacaktır. Penis bölgesine doğru akan kanın miktarının artış göstermesi durumuyla beraber ereksiyon hali ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda da sildenafil içeren ilaçlar prostat tedavisi amacıyla da kullanımda olmaktadır.

Düzenli ve belirtilen düzeyde kullanılması halinde kısa sürede etkisini göstermeye başlayan medikal ürün olarak tabir edilmektedir. Bu sayede de erkeklerin gerçekten ideal bir cinsel yaşantıya sahip olmasında pay sahibidir. Sildenafil sadece cinsel odaklı olarak etki eden bir etken madde olarak algılanmamaktadır.

Popüler olarak bu amaç doğrultusunda kullanılsa da farklı sonuçları da ortaya koyabilmektedir. Yüksek tansiyondan şikâyet eden kişilerin kan basıncını düşürecek etkiyi yaratmasıyla kullanımında olan sildenafil; tamamen doktorlar tarafından önerilen birinci derecede bir tedavi aracı olarak görülmektedir.

Sildenafil kullanıcılarının daha kaliteli bir yaşamı amaç edinmeleri doğrultusunda da yerinde bir tercih içinde oldukları bilinmektedir. Bu sayede de tedavi amacıyla doktorlar tarafından verilen talimatlar doğrultusunda kullanmaları gibi bir imkân yaratılmaktadır. Her zaman işlevini doğru kullanılması halinde gösterecek olan sildenafil sayesinde; tam da beklenilen kaliteye erişmek mümkün olmaktadır.

Kadınlar Sildenafil Kullanırsa Ne Olur?
Sildenafil, erkekler arasında yaygın olarak tercih edilen bir ilaç etken maddesi olsa da kadınlara da önerilen bir noktada bulunuyor. Kadınların kullanması halinde herhangi bir cinsel vasfa sahip olmayacak olan sildenafil; kadınların yüksek tansiyon sorununu da giderebilecek türdedir. Aynı zamanda da kullanımıyla beraber kaslarda yaşanacak olan gevşeme halinden ötürü tercih edilmektedir.

Kan akışının hızlanması ve kaslarda rahatlama hissini ortaya çıkarmasından dolayı kadınlar arasında kullanımı da tanıklık edilen bir durumdur. Özellikle egzersiz eylemi içerisinde bulunan kadınların yöneldikleri sildenafil; düzenli ve doğru kullanılması halinde amaca uygun bir noktada olabilmesi bakımından yeterli şartları içerisinde barındırmaktadır.

Aksi takdirde erkeklerin karşılaştığı yan etkiler kadınlarda da ortaya çıkabilmektedir. Penis sertleşmesine dair bir sorun olarak algılanan erektil disfonksiyon adına etkili bir destek veren sildenafil sayesinde bu soruna çözüm üretilmektedir. 40 yaşının üzerinde olan her iki erkekte bir görülen iktidarsızlık sorunu, cinsel organın yeteri kadar sertleşememesi ya da uzun süre erekte halde kalamaması manasına gelmektedir.

Fiziksel olduğu kadar ruhsal sorunlara bağlı bir biçimde de kendini gösteren bu duruma çare niteliğinde yer alan sildenafil sayesinde beklenilen sonuçları elde etmek mümkün olmaktadır. Sildenafilin doktorların talimatları doğrultusunda kullanılması halinde beklenen sonuçlara kısa sürede erişmek söz konusudur. Son derecede makul şartları içeren sildenafil sayesinde erektil disfonksiyon sorununa çare üretmek de oldukça kolay bir hal almıştır.

Penis sertleşmesi halinde erkeklerin cinsel bir uyarıcı tarafından uyarılmasıyla beraber penis bölgesinde bulunan damarların gelişmesi ve oradaki damarlar aracılığıyla daha fazla kanın aktarılmasına bağlı gelişen bir durumdur. Kanın peniste var olan sünger dokuya aktarılması haliyle peniste gözle görülür bir büyüme ortaya çıkmaktadır.

Sildenafil de gereken olgunun doğal yollardan ortaya çıkmaması durumunun görülmesi halinde devreye girebilecektir. Bu bölgede bulunan enzimleri baskı altına alarak; ereksiyon halini sağlamaktadır. Sertleşme sürecinde de ideal bir artış yaşanmasına etki eden etken madde olarak adlandırılmaktadır. 4 saat boyunca ereksiyon durumunu yaşatacak olan sildenafil; gerekli dozun alınmasıyla beraber maksimum fayda sağlayan bir halde de kalacaktır.

Sildenafil Zararlı Mı?

Cinsel sorunlar yaşayan ve bundan kaynaklı bir çözüm arayışı içine giren erkeklerin imdadına sildenafil ilaçları koşmaktadır. Sildenafil güçlü bir madde olarak ifade edilse de doğru kullanılması durumunda herhangi bir zarara ya da yan etkiye mahal vermemektedir.

Ancak kullanmadan önce muhakkak doktor kontrolüne tabi olunması gerektiği belirtilen bir husustur. Kişilerin talimatlara uygun olarak hareket etmelerinin yanı sıra herhangi bir rahatsızlıklarının olup olmaması da sildenafilin olumsuz etkilerinin açığa çıkıp çıkmaması yönünde önemli bir kavramdır.

Sildenafil kullanımıyla birlikte sağlık problemleri gündeme gelen kişilerin genel olarak kronik rahatsızlıkları bulunduğu ya da talimatlara uygun olarak hareket etmediği saptanmıştır. Cinsel işlevi yeniden kazanmak adına kullanılan sildenafil tabletlerinin planlı bir şekilde gerçekleşecek olan cinsel beraberliklerin yarım saat öncesinde alınması gerekmektedir.

Bol suyla beraber tüketilmesi gereken bu etken maddeli ilaçların; aynı zamanda da günde bir kereden fazla tüketilmesi halinde de ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Ağır yemekler de sildenafil etkisini geciktireceğinden ötürü kişilerin kullanım öncesinde dikkatli davranmaları gerekmektedir. Öte yandan greyfurt suyu ya da alkolle beraber alınması durumunda da birtakım sorunlar kendini gösterebilir.

Sildenafil ürünleri ereksiyon sorunlarını ortadan kaldırma karşısında bire birdir. Aynı zamanda da penis bölgesindeki kan dolaşımını arttıran ve daha zevkli cinsel beraberliklerin oluşmasında önemli bir faktör olarak adlandırılan bir üründür.

Sertleşme sorununu tamamen ortadan kaldırmak ve uzun süreli ereksiyon halinde olmak isteyen erkeklerin bu taleplerine yanıt vermektedir. Cinsel hazzın da daha uzun süreli olarak gelişmesinde pay sahibi biçiminde adlandırılmaktadır.

Bu yüzden doğru bir biçimde kullanılması durumunda da istenilen şartları sunabilecek olan sildenafil; tam olarak beklenilen neticeleri ortaya koymada da önemli bir yer tutmaktadır. Sildenafil ilaçlarını kullanmadan önceki zaman zarfında kişilerin düzenli olarak kullandıkları ilaçlar hakkında da doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Nitrat, amil ya da butil nitrit içeren ilaçlarla beraber alınması son derecede sıkıntılı durumlar yaratabilir.

Öte yandan alfa broker olarak adlandırılan ilaçlarla beraber; iktidarsızlığı ortadan kaldıran diğer ürünlerle beraber alınmamalıdır. Yüksek tansiyon giderecek olan ilaçlarla beraber kullanılması da tavsiye edilmemesi gereken bir husus olarak öne çıkmaktadır.

Ereksiyon hapı olarak bilinen ve sertleşme sorunlarını gideren sildenafil ürünleri; cinsel ilişkiden yarım saat önce bir bardak suyla beraber alınmalıdır. Bu ilacı kullanmak için illa sertleşme sorunu yaşamaya gerek yoktur. Bu problemi yaşamayan ancak cinsel performansını arttırmak isteyen erkekler de sildenafil ürünlerine gönül rahatlığıyla yönelebilir.

Etkisi 4 saat boyunca kendini gösterecek olan sildenafil ilaçları sayesinde daha da kusursuz bir cinsel beraberlik durumu ortaya çıkacaktır. 24 saat içerisinde birden fazla kez kullanılması halinde de doktorlara danışılarak; olası yan etkilerin önüne geçilmesi gerekmektedir.

Sildenafil tabletleri kullanacak olan kişilerin büyük bir çoğunluğunun ereksiyon hali tekrardan sağlanacaktır. Aynı zamanda da sildenafil kullananların kullanmayanlara nazaran cinsel ilişki esnasında daha da tatmin oldukları bir gerçektir. Diyabet ve omurilik yaralanması gibi durumlardan ötürü sildenafil kullanan kişilerde etkili sonuçlar gündeme gelmiştir. Aynı zamanda da prostat ameliyatı olan ya da radyoterapi alan hastalarda da benzer bir başarı elde edilmiştir.

Sildenafilin sadece penise olan kan akışını hızlandırma etkisi bulunmamaktadır. İktidarsızlık problemi yaşayan erkeklerin zaman içerisinde oluşan psikolojik olumsuz hallerini giderme halinde de sildenafil tabletlerin son derecede olumlu bir etki yarattığı görülmektedir.

Bu sayede de hem fizyolojik hem de psikolojik sonuçları ortaya koymaktadır. Sildenafil etken maddesi PDE-5 enzimini uyararak; cinsel hayatı tekrardan şekillendiren ilaçlar olarak adlandırılmaktadır. Penis dokusunun sağlıklı hale gelmesini ve yeniden işlevsel konumda bulunmasını sağlamaktadır.

Erkeklere özel olarak kullanıma sunulan sildenafil ilaçları; oldukça güçlü bir cinsel performans ürünü olarak sayılabilmektedir. Ülkemizle sınırlı kalmayarak Dünya genelindeki erkeklerin cinsel problemlerini gidermeyi sürdürmektedir. Farklı cinsel problemleri giderebilecek olan sildenafil ürünlerinin doğru bir biçimde kullanılması da oldukça önemlidir.

 • Cinsel isteksizlik
 • Prostat
 • İktidarsızlık
 • Cinsel soğukluk
 • Erken boşalma
 • Sertleşme sorunu

gibi durumlarda etkisi göz ardı edilmeyen bir ürün olarak adlandırılmaktadır. Doktorlar tarafından da tavsiye edilen bir ilaç olarak adlandırılmaktadır.

Sildenafil kullanımıyla birlikte istenilen cinsel beraberlik ortamı adına en uygun şartları ortaya koymada destek verebilmektedir. Erkeklerin iktidarsızlık sorununa çözüm üretmek ve cinsel performanslarını daha yüksek seviyelerde tutmak adına devreye sokulmuştur.

Doğal bir sertleşme sağlamak ve iktidarsızlık problemini çözüme eriştirmek adına da sildenafil son derecede etkili bir yerde bulunmaktadır. Penis bölgesinde giden kanın basıncını arttırarak; daha fazla akmasını sağlamada devreye girmektedir. Genital bölgeye her zamankinden daha fazla kan akışının sağlanması halinin oluşması da sildenafil etkisi görülmektedir.

Her zamankinden daha fazla sertleşme durumunun sağlanması adına etkilidir. Sildenafil bu noktada devreye girerek; penisin cinsel beraberliğe uygun hale gelmesinde son derecede önemli bir yer tutmaktadır. Sildenafil içeren ilaçların düzenli kullanılması ya da tedavi amaçlı olarak tercih edilmesi halinde kalıcı bir etki bıraktığı söylenebilmektedir.

Kişilerin sağlık sorunları fark etmeksizin etkisini mutlaka gösterdiği ortaya çıkacaktır. Doğru ve düzenli olarak kullanan kişilerin bu etkilerden yararlanmaları söz konusudur. Doktorların reçetelerine bağlı olarak kullanılması gerektiği ifade edilen sildenafil içeren ilaçların program dahilinde alınması gerekmektedir.

Doktorların bilgilendirilmesi ve kontrolü evresinde de oldukça etkili sonuçlara ulaşmak bir hayli kolay olan bir eylemdir. Kişilerin sağlık problemlerine bağlı olarak değişik mg dozlarında ortaya çıkan tadalafil ilaçları; her defasında gereken yanıtı vererek, kişilerin şikayetlerini gidermedeki başarısını da an be an gösterebilecek düzeydedir.

Cinsel sorunları gidermede etkili olan sildenafil; aynı zamanda da erkeklerin yaygın olarak sıkıntı yaşadığı prostat hastalığının tedavisi için de tercih edilmektedir. Kan akışı ve penis bölgesindeki damarların genişlemesi işlevinin prostat tedavisi için de etkili sonuçlar verme etkisi yer almaktadır.

Prostatı bulunan kişilerin düzenli bir biçimde sildenafil kullanmalarıyla beraber bu problem yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlayacaktır. Düzenli olarak ve uzun süreli biçimde sildenafil kullanımı sayesinde prostat problemi de şikâyet edilmeyen bir konu haline gelecektir. Sadece cinsel problemleri gidermekle kalmayan sildenafilin etkisi prostat gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırma hususunda da yeterlidir. Bu denli olarak doktorlar tarafından reçetelendirilerek; hastalara sunulan bir üründür.

Sildenafil Zararları Nelerdir?

Sildenafilin kullanımı durumunda birçok yan etki kendini gösterebilmektedir. Ciddi olanların fazlasıyla önemsenmesi gerekmektedir. Penise olduğu gibi diğer organlarda da kan akışını hızlandırmasının sonuçları ağır olabilmektedir.
1.Sık Görülen Yan Etkiler

 • Baş ağrısı
 • Yüzde kızarıklık oluşumu
 • Baş dönmesi
 • Midede yanma hissi
 • Burun kanaması
 • Burun tıkanıklığı
 • Uykusuzluk
 • Yüksek ateş
 • Uzun süreli ereksiyon (pripaizm)
 • Solunum yolu enfeksiyonu
 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Kol ve bacak kaslarında ağrı
 • Halsizlik
 • Karaciğer enzimlerinde artış

Bu yan etkiler ortalama olarak 1-2 gün sürecektir. Daha uzun süre boyunca görülmesi halinde tadalafil ilaçlarının derhal bırakılması ve en yakın zamanda doktorla iletişime geçilmesi gerektiği ifade edilmektedir.
2.Ciddi Yan Etkileri

  • Tansiyonda ani düşüş
  • Nefes darlığı
  • Solunumda zorlanma
  • Ağrılı ereksiyon
  • Görmede sorun
  • Ani görme kaybı
  • Işığa duyarlılık
  • Ani duyma kaybı
  • Kulak çınlaması
  • Göğüs ağrısı
  • Kalp krizi
  • Döküntü ve kaşıntı

Bu yan etkilerin görülmesi durumunda acilen doktora yönelmek ve ilaç alınan hekimle iletişime geçmek gerekmektedir.

Sildenafil Etkileri Nelerdir?

Sildenafil etken maddesini içeren ilaçlar; genelde cinsel ilişki esnasında sorun yaşayan erkeklere yönelik imkanlar sağlamaktadır. Penisin yeterli ölçüde sertleşememesi ve cinsel ilişkiye hazır konumda olmaması halinde devreye girer. Erkeklerin bu yöndeki sorunlarla baş başa kalması halinde özel olarak devreye giren bir metottur.

Yaygın olarak tercih edilen bu metot sayesinde istenilen cinsel beraberlik sürecine tekrardan dahil olabilmek de mümkün olabilecektir. Her erkeğin doğru ve talimatlara uygun bir şekilde sildenafil kullanması; tam da bekledikleri sonuçlara ulaşmalarında yeterli olacaktır. Genel olarak erkeklerin memnun kalacakları beraberliklerin kapısını aralayan oldukça önemli bir madde olarak da adlandırılabilmektedir.

Sildenafil ilaçlarının alımıyla beraber 30 dakika içerisinde etkisi görülmeye başlayacaktır. Ancak fiziksel etkinin oluşması adına cinsel uyarıcının bulunması şarttır. Kişilerin yaşının tesiriyle bağlantılı olduğu söylenmese de 18 yaşından büyükler için kullanılması gerektiği de vurgulanmaktadır.

Cinsel performanslarını yükseltme amacı güden ve sorunlarını ortadan kaldırmak isteyen herkes tarafından kullanılabilmektedir. Sildenafil kullanabilmek adına cinsel problemlerin yaşanması gibi bir kural bulunmuyor. Genellikle bu problemleri yaşayan kitle tarafından tercih edilse de hatırı sayılır bir oranın da sadece cinsel performansı arttırmaya yönelik hareket ettiği görülebilmektedir.

Her zaman amaçları destekleyen sildenafil sayesinde tamamen kullanıcıların istedikleri cinsel deneyimleri elde etmeleri de görülebiliyor. Erkeklerde çeşitli nedenler kaynak gösterilerek erektil disfonksiyon sorunu ortaya çıkabilir. Fiziksel ya da psikolojik olarak ortaya çıkan bu gelişme 40 yaşının üstünde olan çoğu erkekte gündeme gelmiştir.

Bu sorunun ara sıra oluşması pek sorun yaratmayan bir durum olsa da ilerleyen yaşlarda iktidarsızlık problemi erkeklerin genel sorunları arasında yer almaktadır. Hem erkek hem de kadın için ciddi bir sorun olarak adlandırılan erektil disfonksiyon; partnerlerin cinsel hayatlarını sıfırlamaları manasına da gelebilmektedir. Bunun önüne geçmek ve penisi cinsel ilişkiye hazır hale getirmek amacıyla sildenafil gereken sertliği sağlamaktadır. İktidarsızlık ve cinsel isteksizlik gibi problemleri giderme konusunda son derecede etkili bir yer tutan ürünler arasında da başı çekmektedir.

Sertleşme sorunu kadar erkeklerin yaygın olarak yaşadığı erken boşalma durumuna karşı da sildenafil oldukça etkili bir yer tutmaktadır. Cinsel ilişki esnasında partnerini memnun edemeyen ve kendisi de zevk alamayan erkeklerin çözümü sildenafil aracılığıyla elde etmeleri de mümkündür.

Sildenafil sadece sertleşme problemini ortadan kaldırmakla kalmayıp; aynı zamanda da erken boşalma adına da kullanılan bir ilaçtır. Cinsel ilişkinin daha uzun süreli olarak devam etmesi adına da geciktirici özelliğini de gündeme getirebilmektedir. Böylelikle daha etkili ve aktif bir cinsel beraberliği sunma konusunda oldukça başarılı bir etken madde olarak ilaçlarda bulunmaktadır.

Cinsel isteksizlik de günümüz çiftlerinin temel sorunları arasında yer almaktadır. Çiftlerin birbirlerini ve kendilerini tatmin etmeleri ile bu süreci daha da etkin bir biçimde tecrübe edinmeleri hususunda sildenafil son derecede etkin bir halde bulunmaktadır.

Sildenafil ilaçlarının etkisiyle erken boşalma ve iktidarsızlık gibi sorunlar ortadan kalkacağından ötürü ruhsal olarak rahatlama hissine kapılması olasıdır. Kendini endişeye kaptırmadan cinsel ilişkide rahat bir tavır içerisine girecek olan erkeklerin hem kendisini hem de partnerlerini daha da fazla hazza çekebilmesi durumu ortaya çıkacaktır.

Hazzın artması durumuyla beraber cinselliğin daha da etkili bir hal alması sonucu da kendini gösterebilecektir. Tamamen etkili bir ürün olan sildenafilin ne kadar işlevsel bir etken madde olduğu da görülebilecek olup; erkeklerin cinsel hayatını yeniden şekillendirebilecektir.

Sildenafili Kimler Kullanamaz?

Sildenafil oldukça güçlü bir etken madde olmasından ötürü kullanıcıların son derecede dikkatli olmaları gerektiği vurgulanmaktadır. Öte yandan birtakım kişilerin de kesin olarak kullanmamaları gerektiği ifade edilmektedir. Kalp ve damar odaklı kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerde kalp krizi, felç ya da ölüm gibi sonuçları doğurabilmektedir. Tansiyon ve şeker hastalıkları bulunan kişilerde de aynı etki ortaya çıkabilmektedir.

 • 18 yaşından küçük olan kişiler de sildenafil kullanımına uygun değildir.
 • Bu etken maddeye alerjik reaksiyon gösterecek olan kullanıcıların da tercih etmemeleri ifade edilmektedir. Aksi halde döküntü, nefes almada zorlanma ve kaşıntı gibi yan etkiler ortaya çıkacaktır.

 

Talimatlara uygun olarak kullanım gerçekleşse de bu durumlar kaçınılmaz olacaktır.

Sildenafil, cinsel etkileşimi yeniden sağlamak adına erkeklerde kesin sonuç veren ilaçlar olarak tabir edilmektedir. Ancak bu ilacın bazı kişilerde yan etki yaratabileceğinden ötürü dikkatli olunması gerekmektedir. Doktor kontrolünde ve kronik hastalıkların bilincinde olarak davranmak oldukça makul bir hareket olarak adlandırılacaktır.

Erektil disfonksiyon, erken boşalma ve libido eksikliği gibi sorunları ortadan kaldıracak gibi görünse de dikkatli kullanılması gerektiği vurgulanıyor. Her zaman kullanıcıların düzenli olarak kontrollerini yaptırmaları durumunda sildenafil kullanmaları gerektiği ifade edilmektedir.

Aksi takdirde küçük yan etkilerle beraber kalp krizi, felç ve ölüm gibi ciddi sorunları da yaratabilecektir. Herkesin bu yönde dikkatli davranmaları gerektiği de ifade edilmektedir.

Sildenafil kullanıcılarının kullanım biçimleri de sorgulanmalıdır. Günde bir kez olmak üzere bu tadalafil ürünlerini kullanmak genel ölçüde destek verebilecektir. Kişilerin içinde bulundukları olumsuz ruh halini iyileştirebilecek etkiye de sahip olan bu ilaçlardan beklenen tesiri görebilmek söz konusu oluyor.

Öte yandan erektil fonksiyonu ortaya koymak ve eskisi gibi cinsel isteği uyandırmak adına da etkili bir madde olarak öne çıkmaktadır. Erken boşalma gibi sorunları olan erkeklerin herhangi bir yaş grubunda bu tabletleri kullanabilmektedir.

Doktor kontrolünde ve herhangi bir kronik rahatsızlığı olmadan sildenafil ilaçlarını temin edebilmeleri ve kullanabilmeleri durumu aktif olarak ortaya konulan bir durum biçiminde de ifade edilmektedir. Sildenafil kullanamayacak kişiler açıkça belirtilmiştir. Bu kriterlere sahip olmayan kişilerin doktorlar tarafından sildenafil ürünlerini günlük olarak kullanmaları mümkün olarak sayılabilmektedir.

 • Sildenafil sitrat maddesine alerjisi bulunanlar
 • Nitrat grubunda olan ilaçları kullananlar
 • Kalp hastalığı olanlar
 • Kalp krizi geçirenler
 • Yakın zamanda felç geçirenler
 • Düşük tansiyon hastası olanlar
 • Göz pigmentleri ve retina sorunları yaşayanlar
 • Orak hücreli anemi yaşayanlar

Sildenafil İçeren Gıdalar

Sildenafil içererek cinsel hayatı yoluna koyma faydası bulunan birçok bitki kendini göstermektedir. Ancak bu bitkiler halinde kesinleşmiş bir bilgi yoktur. Bu yüzden temkinli kullanılmalı ve verecek olduğu hasarlar da hesaplanmalıdır. Doğrudan sildenafil içeren bitki olmasa da aynı etkiye sahip olan bazı bitkiler kendini gösterebilmektedir.

 • Nar
 • Karpuz
 • Ispanak
 • Lahana
 • Kabak çekirdeği
 • Çilek
 • Muz
 • Kuruyemiş
 • Kuru meyveler
 • Acı biber
 • Avokado

Sildenafil Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sildenafil; erkeklerin cinsel hayatlarını yeniden aktif hale getiren bir etken maddedir. Genel olarak erken boşalma, erektil disfonksiyon ve libido eksikliği gibi rahatsızlıklara çözüm üreterek; bünyenin işlevsel hale gelmesini sağlamaktadır. Doğal olarak yetişkin erkeklerin genelinde ortaya çıkan bu durumu rafa kaldırmada kullanılmakta olan ilaçlar olarak tabir edilmektedir.

Sildenafil Nedir?

Sildenafil; iktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin kullanabileceği bir ilaç etken maddesidir. Erkeklerin planlanmış olan cinsel ilişkilerden önce yarım saatlik dilimde kullanmaları gereken bir üründür. Bu ilaç sayesinde kesintisiz 4 saat boyunca etki görebilecek ve bekledikleri cinsel deneyimleri edinebileceklerdir. Çözüm odaklı bir ürün olarak da sildenafil beklenen katkıyı sunabilecek düzeydedir.

Sildenafil Nasıl Kullanılır?

Sildenafil tablet biçiminde üretilen ilaçlar olarak öne çıktığından ötürü ağız yoluyla alınmalıdır. Bol suyla ve aç karna alınması gereken sildenafil; son derecede etkili bir yerde bulunmaktadır. Cinsel ilişkiden yarım saat önce alınması gereken bu etken maddenin dozaj durumuna da dikkat edilmektedir. Cinsel ilişki sürecini gerçekleştirmek adına cinsel uyarıcının olması da şarttır.

Sildenafil Zararları Var Mı?

Sildenafilin doğru kullanımı ve uygun dozajlarda alınması halinde herhangi bir zararı bulunmuyor. Doktor kontrolleri doğrultusunda alınması herhangi bir sağlık sorununa mahal vermiyor. Ancak kronik rahatsızlıkları ya da alerjik durumu olan kişilerin uzak durmaları gerektiği de belirtiliyor. Son derecede ciddi yan etkilerin ortaya çıkmaması adına bu yolu izlemeleri yönünde bildirimler kendilerine sunuluyor.

Sildenafil Kullanımında Yaş Sınırı Var Mı?

Sildenafil kullanıcılarının 18 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük olmalarına dair bir bilgilendirme sunulmaktadır. Kullanıcıların aynı zamanda da ergenlik dönemlerini tamamlamış olmaları da belirtilmektedir. Cinsel isteksizlik halinin ve iktidarsızlık probleminin gündeminde olduğu kişiler tarafından tercih edilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Aksi takdirde bünyenin işleyişini olumsuz yönde etkileyebileceği de söylenebilir.

Kadınlar Sildenafil Kullanabilir Mi?

Kadınların cinsel amaçları doğrultusunda sildenafil alımları sonuçsuz kalacak bir durumdur. Ancak kaslarını gevşetmek ve kan akışını hızlandırmak amacıyla bu ilaçlara yönelmeleri sonrasında bekledikleri neticeleri elde etmeleri durumu da ortaya çıkacak bir gelişme olarak sayılabilir.

Sildenafil Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Sildenafil kullanımı itibarıyla yarım saat içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Cinsel bir uyarıcı olması durumunda isteksizlik sorunu ortadan kalkacak ve beklenen sertleşme durumu kendini gösterecektir. Ancak kişilerin metabolizmasına bağlı olarak bu süre uzayıp kısalabilir. Ortalama olarak 30 dakika gibi bir süre sildenafil kullanıcılarına belirtilmektedir.

Sildenafilin Yan Etkileri Nelerdir?

Sildenafilin en fazla bilinen yan etkileri arasında mide bulantısı, baş ağısı ve baş dönmesi öne çıkmaktadır. Bu olumsuz durumların yanında;

 • Halsizlik
 • İdrar yolu enfeksiyonu
 • Kusma
 • Gözlerde yanma, şişme, kızarma ve kanama
 • Ani duyma kaybı
 • Ani görme kaybı
 • Kap çarpıntısı
 • Kulak çınlaması
 • Göğüste ağrı ve acı
 • Çenede tutulma ve kasılma
 • El ve ayaklarda uyuşma
 • Eklem bölgelerinde karıncalanma
 • Burun dolgunluğu ya da burun akıntısı
 • Sırt, ense ve başta görülen ağrılar
 • Halsizlik
 • Terleme
 • İştah kaybı
 • İshal

Sildenafil ile Beraber Hangi İlaçlar Alınabilir?

Sildenafil kullanımı esnasında kalp ilacı, tansiyon ilacı, ağrı kesici, antibiyotik ve ateş düşürücü ilaçları almak son derecede sakıncalıdır. Bu ilaçlarla beraber sildenafil ürünlerini kullanmadan önce muhakkak doktorlara yönelmek gerektiği ifade edilmektedir. Öte yandan başka bir performans arttırıcı ilacı sildenafille beraber kullanmak da yan etkilerin baş göstermesi anlamında öne çıkacak bir durumdur.

Sildenafil ile alkol etkileşimi

Sildenafil direkt olarak kalp damarlarına etki ettiği için alkol ile etkileşimi önerilmemektedir. Sildenafil kullanıldığı zaman alkol kullanımından kaçınılmalıdır. Çünkü alkolde kan damarlını genişletmektedir. Hem sildenafil hem alkol ikisi birlikte genişlettiği zaman kalp krizi gibi ciddi yan etkiler görülebilir.