Erektil Disfonksiyon

Erektil Disfonksiyon

Halk arasında iktidarsızlık olarak da bilinen ancak tıptaki ismi ile erektil disfonksiyon olarak tanımlanan bu durum peniste sertleşme sorunu yaşayan bireyler için geçerlidir. Psikolojik etkenlerle doğrudan bir ilişki içinde olan bu durum, genellikle penisin hiç sertleşmemesi, vajina girişinde hemen sertliğinin kaybolması, kısmen sertleşmesi gibi durumlarla doğrudan ilişkilidir.

Penisin sertleşmesinin altında yatan sebepler iyice araştırılarak bu durumun ortadan kaldırılması sağlanabilir. Peniste meydana gelen sertleşme bozukluğu genellikle psikolojik unsurlarla doğrudan ilişkili olmaktadır. Normal bir erkekte cinsel uyarılma neticesinde penisin iç kısmında kan pompalanarak penisin sertleşmesi sağlanır. Eğer ki bu durum meydana gelmiyorsa penis hiç sertleşmiyorsa ya da kısmen sertleşiyorsa erektil disfonksiyon durumundan söz etmek mümkün olabilir.

Penisin yeterli seviyede sertleşmemesi erkeklerde ciddi anlamda kaygıya dönüşebilir. Mevcut kaygı durumu ortaya çok daha ciddi sıkıntıların çıkmasında etkili olur. Bu yüzden psikolojik durum ile doğrudan ilişkili olan bu durum psikolojinizi düzeltmeniz ile birlikte çok daha iyi netice verecektir. Bu yüzden sorunun kaynağı araştırılırken öncelikli olarak psikolojik unsurlar göz önüne alınır ve bireyin bu alanda varsa sorunları giderilmeden önce psikolojisinin iyi olması amaçlanır.

Beslenme, psikolojik unsurlar, çevresel faktörler, fizyolojik durumlar ve çok daha fazlası sertleşme üzerinde etkilidir. Sertleşme sorunlarından bazıları erkeklerin genetik durumundan kaynaklanırken bazıları ise tamamen psikolojik olarak karşımıza çıkar.

Eğer bir erkek sertleşme sorunu yaşıyorsa bunun net bir şekilde sertleşme sorunu olduğunu anlamak için erkeğin 6 ay ya da daha uzun süredir bu sorunu yaşıyor olması gerekmektedir. Ancak böyle bir durumda bu rahatsızlıktan söz edilebilir. Çünkü bunun dışında pek çok erkek hayatında pek çok kez sertleşme ve erken boşalma gibi durumlarla karşı karşıya kalmaktadır.

Karşınıza çıkan bu sorun sizin böyle olduğunuzu net bir şekilde ortaya koymaz. Eğer bir erkeğin sertleşme sorunu yaşadığını anlamak gerekiyorsa son 6 aylık ilişki sürecine bakmak gerekir. Genellikle geçici bir durum olarak bilinen, yaşamın farklı alanlarında hayatımızda meydana gelen stres, bunalım, yorgunluk gibi unsurlarla tetiklenen erken boşalma ve sertleşme sorunu farklı faktörler eşliğinde meydana gelir.

Erken boşalmaya ya da sertleşmeye neden olan olumsuz etkileyen pek çok kriter olduğunu söyledik. Bunların temelinde ise sigara ve uyuşturucu ile alkol tüketimi vardır. Bu zararlı alışkanlıkların kullanımı neticesinde vücutta meydana gelen dolaşım sorunları fiziksel ihtiyaç ve aktivitelerinizi iyi şekilde yönetememenize neden olur. Böylece fonksiyonlarınız yavaşlar ya da mevcut fonksiyonlar ortadan kaybolur.

Toplardamarlarda meydana gelen hareketler zamanla kısıtlanabilir. Bu durumda toplardamarların işlevlerini yerine getirememeleri penis üzerinde kan dolaşımında yine olumsuz bir etki yapar. Tüm bunların neticesinde ise peniste sertleşme güçlüğü meydana gelebilir.

Atardamarlarda meydana gelen darlaşma gibi sorunlar ise penise çok daha az kan gitmesine neden olacağı için yine penisin sertleşmesi bu noktada azalabilir. Testosteron hormonunda meydana gelen azlık yine sertleşme üzerinde ciddi ölçüde etkili olabilir. Eğer ki birey ilaç kullanıyorsa bu ilaçların yan etkileri olarak sertleşme sorunları beraberinde geliyor olabilir.

Hayatımızda yaşadığımız stres ise sertleşme sorunlarının en belirgin kriterlerinden birisidir. Eğer ki sertleşme sorunu yaşıyorsanız yaşamınızın son zamanlarına göz atın. Stres, sinir ve benzer durumlarla karşı karşıya kaldıysanız mutlaka bu unsurlar yaşamınızın kalitesinde ve fiziksel aktivitelerinizde ciddi sıkıntılara sebep olacaktır. Yaşın ilerlemesi yine bu noktada önemli sıkıntıların meydana gelmesine neden olacaktır.

Eğer ileri yaşlı bir erkekseniz penis sertleşme soruları yaşamanız muhtemeldir. Yukarıda yer alan tüm faktörler neticesinde erkeklerde sertleşme sorunları görülebilir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde yukarıda belirtilen sebepler doğrultusunda meydana gelen sıkıntılar psikolojik ya da fiziksel sıkıntılar neticesinde ortaya çıkan ve farklı tedavi yolları uygulanarak düzeltilmesi mümkün olan bir sorundur.

Erektil Disfonksiyon Kimlerde Görülmektedir ?

Genellikle 40 yaşın üzerindeki bireylerde meydana gelen bu sorun erkeklerde çok sık görülen bir rahatsızlıktır. Yaşa bağlı ortaya çıkan bu sıkıntı, erekte olamama sonucunda erkeğin psikolojik olarak kendini kötü hissetmesi ile daha da körüklenebilir. Bu yüzden bireyler mevcut durumunu kabullenerek psikolojik olarak kendini daha kötü bir pozisyona sokmaması önemli bir kriter oluşturmaktadır.

40 yaş üstünde yer alan ve kronik rahatsızlıkları bulunan bireylerde de ciddi anlamda ortaya çıkmaktadır. İş yaşamında ve özel yaşamında sürekli olarak stres altında olan kişilerde bu sorun sıklıkla meydana gelir. Sorunu çözmek için sorunun kaynağına inmek gerekmektedir.

Özellikle stresli bir iş yaşamında olan bireyler için daha az stresli ortamlarda bulunmaları konusunda temkin edilir. Stres pek çok sorunun kaynağı olduğu gibi sertleşme sorununda da ciddi anlamda etkili olan bir sorundur. Sertleşme sorunu yaşayan bireylerin bu doğrultuda gerekli olan psikolojik destek sunulur ve hastanın durumu gözlenir.

Ereksiyon sorunu yaşayan kişiler için farklı tedavi yöntemleri yapılan tüm analizler doğrultusunda uygulanır. Bir hastaya tedavi yapabilmek için öncelikli olarak tanı koymak gerekir. Elimizde bulunan mevcut durumların yeterli erginliğe erişmesi doğrultusunda hastanın yaşamı için gerekli olan adımlar atılması önemlidir.

Kronik rahatsızlıkları bulunan bireyler için bu durum her geçen gün daha da artarak devam etmektedir. Bu yüzden öncelikli olarak tavsiyelerde bulunmak gerekirse; sertleşme sorunu yaşayan bireylerin kendi yaşamlarını daha da güzelleştirmeleri gerekir. Erken boşalma ya da sertleşme sorunlarının temelinde stres ve benzer sorunlar vardır.

Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak ve ihtiyaçları minimum seviyeye indirerek tamamen rahat bir yaşam sürmelerini sağlamak önemlidir. Bir bireyin sertleşme sorunu olduğu konusunda net bir tanı koymak için bireyin en az 6 aydır sertleşme sorunu yaşıyor olması gerekir.

Erektil disfonksiyon sorunu bireylerin cinsel ilişki sırasında yeterli seviyede penisin sert bir şekilde kalamaması olarak tanımlanabilir. Peniste yeterli seviyede sertliğin sağlanamadığı durumlarda bireyde erken boşalma ve sertlik sorunları meydana gelebilir.

Bireyde cinsel sorunların olup olmadığını anlamak için yaşamını incelemek, tıbbi geçmişine göz atmak, sinirsel sorunları olup olmadığını anlamak, kronik rahatsızlıklarının olup olmadığı konusunda bilgi edinmek önemli bir kriterdir.

Tüm bunlar incelenerek bireyin cinsel yaşamı konusunda bilgi edinmek mümkündür. Erkekleri hem psikolojik hem de fiziksel olarak büyük ölçüde etkileyen sertleşme sorununa ilişkin pek çok doktor çalışmalar yürütmekte ve günümüzde bu konuda çalışmalar halen devam etmektedir. Sertleşme sorunu yaşayan bireylerin partnerleri ile birlikte cinsel yaşamları detaylı olarak öğrenilerek işe başlanır.

Hem hastanın hem de partnerinin tutumu ve bu süreçte talepleri kişinin cinsel yaşamını öğrenmede önemli bir paya sahiptir. Hem hastanın hem de partnerin bu doğrultuda doğru şekilde hareket etmesi büyük bir öneme sahiptir. Hasta ile partner birlikte cinsel yaşamlarına dair detayları doktorla paylaşarak ereksiyon sorunları ve sertleşme sorunlarına ilişkin yeni bir başlangıç yaşanmasını sağlayabilir.

Erektil Disfonksiyon Tanısı Konma Süreci

Hastalara tanı konma süreci oldukça farklıdır. Hastalarımızın ihtiyaçlarına ve taleplerine uygun olarak tanı konularak sorunla ilgili mücadele yapılır. Sertleşme sorunu yaşayan tüm bireylere aynı işlem uygulanmaz. Kimi hastaların psikolojik olarak bir takım tedaviye ihtiyacı varken bazıları ise tamamen ilaç ve benzer şekilde desteklenmelidir.

Erektil disfonksiyon tanısı koymak için öncelikli olarak hastanın tıbbi geçmişine gidilmek gerekir. Hastanın bu konuda geçmiş ilaç kullanımı ve tıbbi geçmişi oldukça büyük önem taşır. Cinsel yaşam da hastanın geçmişi konusunda bize bilgiler verebilir. Hastanın cinsel yaşamına dair temel bilgilerin elde edilmesi hastaya ilişkin bize temel bilgileri sunacaktır.

Bu bağlamda hastalığın temel sebeplerinin saptanması için hem rahatsızlığın ana sebepleri hem de bireyin bu konuda temel ihtiyaçları ve talepleri gözlenir. Cinsel yaşamına ilişkin temel bilgiler edinildiği zaman hastanın yaşamına ilişkin temel çıkarımlar yapmak çok daha kolay hale gelecektir.

Bu yüzden hastanın cinsel yaşamı mevcut sorunların çözüme eriştirilmesi noktasında büyük önem taşır. Hastanın genital bölgesinin fiziksel olarak muayene edilmesi yine diğer bir tanı koyma sürecinin parçasıdır. Erektil disfonksiyon yaşayan hastalar için genital bölgesi detaylı olarak incelenir ve tüm bunların sonucunda hangi tedavi yöntemi uygulanacağı konusunda net bir çıkarım elde edilir.

Hastanın psikolojik durumunun değerlendirmesi de sorunun giderilmesi ve tedavi sürecinin başlamasına ilişkin önemli bir detaydır. Bu alanda gerekli olan tüm bilgiler hastaya sunulur ve psikolojik olarak değerlendirme yapılır. Hastanın cinsel birleşmede kullandığı teknik, motivasyon, hasta ile partner ilişkisi ve daha pek çok kriter hastaya net bir şekilde aktarılır ve test yapılır. Hastaya uygulanan bu test ve detaylı analizlerin ardından gerekli olması halinde hastaya tüm bu konularda net bir şekilde tedavi yöntemi de uygulanabilir.

Hasta üzerinde bu durumun tanısının konması için pek çok farklı yöntem denenmektedir. Test ve anket gibi farklı uygulamalarla hastanın bilinç altındaki temel unsurlar net bir şekilde ortaya çıkarılması sağlanır. Kısacası hastanın kimliğine inilir. Hastanın kimliğinde yer alan olası sorun ve sıkıntılar mevcut cinsel yaşamı üzerinde büyük sıkıntılara sebep oluyor olabilir.

Bu yüzden net bir şekilde bilgiler sunmak gerekmektedir. Pek çok hastanın yaşam tarzı ve cinsel alışkanlıklarının da bu duruma sebep olduğu bilinmektedir. Bu yüzdendir ki hastalarımızın cinsel yaşamlarını açık ve net bir şekilde bizlerle paylaşması istenmektedir. Hastalarımız partnerleri ile birlikte cinsel yaşamlarında yaşadığı sorunları, sıkıntıları net bir dil kullanarak bizlere aktarması önemli bir detay olacaktır.

Erkeklerin büyük bir bölümünde yaşanan sertleşme ve erken boşalma gibi sorunlara yönelik tıp dünyası halen çalışmalara devam etmektedir. Erkekler için büyük bir ihtiyaç haline gelen bu durum, son yıllarda teknolojinin artması ve stresli yaşamın günden güne artış göstermesi ile birlikte çok daha büyük boyutlara ulaşmaktadır. Yaşamımızın kaliteli olması, stressiz bir yaşama adım atmak her zaman çok daha keyifli ve konforlu bir imkan sunacaktır.

Fakat bazı durumlarda bu sorun ciddi sıkıntılara sebep olacağı gibi ihtiyaçlarınız için problemlere de gebe kalacaktır. Profesyonel ve tamamen doğru bir adım atmak bu süreçte büyük önem taşır. Olası yanlış adımlar ile hastanın psikolojik durumu ve fiziki durumu çok daha kötü etkilenerek mevcut sıkıntıların çok daha büyük bir boyuta geçirilmesi mümkün olabilir. Bu da hem hasta hem de doktor için istenmeyen bir durumdur.

Erektil Disfonksiyon Sayısındaki Artışın Sebepleri Nelerdir?

Son yıllarda erkeklerde gözlenen sertleşme sorunları ve erken boşalma gibi sorunlar daha fazla artış olduğu gözlemlenmektedir. Bunun temel sebeplerinden birisi de insanların günden güne stresli ve zorlu bir yaşama maruz kalmaları ile ilgilidir. Stres ve psikolojik olarak yaşanan rehavet bireyin yaşam döngüsünü büyü ölçüde etkiler. Bu etkilenmeler bir süre sonra ciddi sıkıntıları beraberinde getirir.

Bu yüzden mutlaka stressiz ve keyifli bir yaşama adım atmak için ihtiyaç duyduğunuz temel normalleşmeyi sizlere sağlayacaktır. Fakat bazı durumlarda bireyler kalıcı olarak sertleşme sorunuyla karşı karşıya kalabilir. Özellikle 40 yaş üstünde görülen bu durum bireylerin yaşamında büyük sıkıntılara yol açabilir. Bizler bu konuda sizlerin ihtiyaç duyduğu sıkıntıları hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için gerekli tanı ve teşhis uygulamak için varız.

Son yıllarda herkesin net bir gözle gördüğü sertleşme ve erken boşalma sorunlarında meydana gelen artışlar, salgın, kişisel yaşam bozuklukları, beslenme bozukluğu, hayattan zevk alamama, gelecek kaygısı, stresli yaşam, iş hayatında mutlu olamama, temel ihtiyaçlarını gidermede maddi anlamda sıkıntı yaşama, diğer bir takım sıkıntı ve sorunlar bireyin cinsel performansını doğrudan etkiler.

Hepimizin bildiği gibi insanların hayatlarında ciddi sorunlar varken ve psikolojik olarak farklı konularla meşgulken sertleşme ya da erken boşalma gibi sorunları yaşaması muhtemeldir. Öncelikli olarak bireyi erken boşaldığı yada sertleşme sıkıntısı çektiği için yargılamadan net bir şekilde hayatında meydana gelen sorunları çözmekle işe başlamak gerekir.

Gerek maddi gerekse manevi konularda sorun yaşayan ya da sıkıntı çeken bireyler yaşamlarının geri kalan bölümlerinde cinsel performans konusunda çok daha sıkıntılı bir durumda olabilir. Bu gibi durumlarda sizler de eğer cinsel anlamda sıkıntı yaşıyorsanız kendi yaşam kalitenizi ölçerek daha iyi bir performans göstermek adına stressiz bir yaşama adım atmalısınız.

En az 6 ay gibi bir süreyle sağlıklı beslenme, stressiz yaşam ve kaliteli bir hayat üzerine yaşamınızı devam ettirdiğinizde halen erken boşalma sorunları meydana geliyor ya da sertleşme sıkıntıları yaşıyorsanız bu alanda uzman olan bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Çünkü doktora başvuru yapan bireylerin büyük bir bölümünde gerek psikolojik olarak sıkıntılı bir durumda olma, gerekse fiziksel olarak bir takım psikolojik kaynaklı eksiklikler yaşama duygusu hakim olduğu gözlemlenmiştir.

Psikolojik faktörler insanların yaşam döngüsü üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Kaliteli bir yaşam sürmek için en temel unsurların başında hiç şüphesiz doğru bir cinsel deneyim arzusu vardır. İkili ilişkilerde en çok dikkat edilen şeylerin başında yer alan cinsel uyum, ikili ilişkilerinize zarar vermeden doğru bir uzmana başvurarak bu konuda eksikliklerinizi hızlı bir şekilde çözüme ulaştırabilirsiniz.

Bizler kaliteli bir deneyim elde etmenizi ve ihtiyaçlarınızı hızlı şekilde çözüme ulaştırmanızı sağlamak adına sizlerin yanındayız. Siz de hemen profesyonel bu hizmet deneyimiyle buluşmak ve talepleri anında sonuca eriştirmek için cinsel uyum konusunda size doğru yönlendirmeyi yapacak olan bir uzmana başvurun.

Erken boşalma ya da sertleşme sorunu erkeklerin büyük çoğunluğunda hayatlarının belli dönemlerinde meydana gelir. Bu yüzden birkaç kez yaşadığınız bu durumu gözünüzde büyütmeden cinsel yaşamınızın büyük çoğunluğuna odaklanın.

Yani son 3 aylık cinsel birleşmenizde sadece bir kez sertleşme sorunu yaşadıysanız, yorgunluk , stres ve benzer diğer kriterler buna etki etmiş olabilir. Bir ya da birkaç kez bu sorunu yaşamanız sizin bu alanda sıkıntı yaşadığınız anlamına gelmez.

Geçici olan ve kalıcı olan durumları iyi analiz ederek buna uygun bir tedavi talep etmeniz her zaman daha doğru bir sonuç oluşturur. Unutmayın ki muayene için gittiğiniz hekimler sizin 6 aylık cinsel deneyiminiz hakkında bilgi edinmeye başlayacaktır. Eğer 6 aydan daha uzun değilse yaşadığınız sorunlar herhangi bir tanı ya da saptama yapmayacaktır.

Erektil Disfonksiyon Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Sertleşme sorunu olarak bilinen bu sorunun tanısının konulmasından sonra tedavi süreci önemlidir. Tedavi süreci tek bir kişi ile çözülecek bir durum değildir. Yani hem partner hem doktor hem de bireyin kendisinin tedavi sürecinde ciddi katkıları olacaktır.

Erkeklerin büyük bir kısmında görülen tıp dilinde erektil disfonksiyon olarak bilinirken halk arasında iktidarsızlık ya da sertleşme sorunu olarak tanımlanan bu durum, ciddi sorunlara gebe olabilmektedir. Cinsel birleşme sürecinde partnerle olan diyalog eksik ya da sıkıntılı olmasını sağlayan bu faktör, sizlerin temel ihtiyaçlarına çözüm olarak sunulmaktadır.

Tedavi sürecinin temeli hastanın istekli olmasıyla ilgilidir. Hasta bu konuda tedavi sürecinde istekli davranması, verilen ödevleri doğru şekilde uygulaması tedavi sürecinin doğru şekilde olmasını sağlayan temel kriterlerden birisidir. Hastanın yaşadığı sorunun farkında olması en temel unsurlardan birisidir. Hasta eğer yaşadığı sorunu hiçe sayıyor, kimseye anlatmıyor ve sorun olmasına rağmen bunu göz ardı ediyorsa bu durum hastanın iyileşmesini olumlu değil olumsuz yönde etkileyecektir.

Bu yüzden partner ile birlikte bu sorunun etraflı bir şekilde değerlendirilmesi ve konuşulması gerekmektedir. Erkeklerin toplum içinde yetiştirilme tarzı genellikle cinsel problemlerin konuşulamamasına neden olur. Erkekler genellikle toplum baskısından dolayı bu tür konuları anlatamayarak içine atmaktadır.

Bu yüzden ileriki yaşlarda evlendiklerinde ya da cinsel deneyim yaşamaya başladığında bu sorunların ciddi bir sıkıntıya dönüştüğünü göreceklerdir. Eğer erken yaşlarda bu sorun tedavi edilmezse ciddi sıkıntılara dönüşebilir. Sertleşme sorunları olmayan bir erkek normal şartlarda cinsel uyarılma olduğu zaman peniste sertleşme meydana gelir.

Bu sertleşme ile birlikte erkek cinsel birleşmeye uygun hale gelmiş demektir. Sertleşme sorunu yaşayan bireylerde eğer ki hasta tedavi için istekli ise kısa süre içinde aşağıda yer alan yöntemler kullanılarak hastanın sertleşme sorunlarına ilişkin bir tedavi yöntemi uygulanır.

  • Topikal tedavi yöntemi: Dış idrar kanalı kullanılarak ilaç yöntemi ile penisin içine ilaç verilmesi yöntemidir. Bu yöntem ile penis içinde yer alan damarlar ve kaslar rahatlatılmış olur. Böylece bu işlem sonrasında erkeklerin sertleşme sorunlarında ciddi ölçüde azalma görüldüğü gözlemlenmiştir.
  • Oral tedavi: Bu işlemlerin tümü uzman doktorlar kontrolünde yapılması gerekmektedir. Bu yöntem ile birlikte hastalara ağız yolu ile ilaçlar verilir. Verilen ilaçlar doğrultusunda hastanın damarlarında daha fazla kan akışı sağlanarak penisi sertleştirecek kan pompalanması sağlanır. Bu yöntem tamamen doktor kontrolünde yapılması gereken bir uygulamadır.
  • Vakumlu cihazlarla tedavi: Gerekli vakum özellikleri ile peniste sertleşme oluşması için bu yöntemler tercih edilebilir. Penis üzerinde yeterli seviyede sertleşme oluşması için gerekli olan bir takım vakum etkisi bu cihazlar ile sağlanmış olur. Böylece sertleşme sağlanan penis ilişki için hazır pozisyona gelmiş sayılır.
  • Şok dalga tedavi yöntemleri: Bu tedavide temel amaç penisin şok dalgalarla damarlarında hasar meydana getirmektir. Peniste meydana gelen hasarlar beyne yeniden damar oluşturulmasına ilişkin mesaj gönderir. Bunun sonucunda yeni damar oluşumu sağlanarak penisin yeni damarlarda daha rahat kan akışı olması amaçlanır.
  • İntravakavernöz enjeksiyon tedavisi: Penisin içinde bulunan süngerimsi yapıya ilaç enjekte edilerek peniste gerekli olan sertlik kazanılmış olur. Böylece yukarıda yer alan yöntemlerin hiç birinin gerekli ölçüde tedaviye cevap vermediği durumlarda bu yöntem uygulanarak çok daha doğru bir yöntem ile sertleşme sağlanmış olur.
  • Penil Protez İmplantasyon tedavisi: Yukarıda yer alan tüm tedavi türlerinin başarısız olması sonucunda uygulanan tedavi yöntemi olan bu yöntem cerrahi bir müdahale ile yapılır. Penisin için yerleştirilen bir protez ile penisin sert bir şekilde durması sağlanır. Penisin ereksiyon olmasını sağlayan bu özel protez ile artık cinsel birliktelikler çok daha güzel olabilir. En çok tercih edilen yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkar.

Yukarıda yer alan tedavi yöntemleri eğer mevcut şartlarda psikolojik destek sağlandığında halen düzelme sağlanmıyorsa yapılması gereken yöntemlerden birisidir. Hastanın tedavi öncesinde cinsel yaşamına ilişkin tüm bilgiler gözlemlenir. Hastanın talep ettiği temel tedavi yöntemleri hastaya sunulur ve hastanın bu konuda cinsel yaşamına ilişkin temel detaylar edinilir.

Böylece tedavi sürecinde bize ışık tutacak o özel bilgiler edinilmiş olur. Erkeklerde özellikle 40 yaşından sonra sıklıkla görülen sertleşme sorunu cinsel birleşme sürecini olumsuz etkileyen temel kriterlerden birisi konumundadır. Fakat farklı yöntem ve tedavilerle tüm bu sorunlar kısa süre içinde sonuca ulaştırılmaktadır. Sertleşme sorunu yaşayan bireylerin bu sorunu kabullenmeli ve sorunun çözümüne ilişkin bir yöntem ve tedavi arayışına girmesi gerekir. Aksi halde bu sorunun çözmede uzmanlara yardımcı olmaları oldukça güç olacaktır.

Cinsel işlev bozukluğu erkeklerin ya da kadınların cinsel yaşamın herhangi bir evresinde cinsel hayattan aldıkları doyum ve haz az olabilir ya da oluşmaz. Bu durumda bireylerde cinsel işlev bozuklukları meydana gelebilmektedir. En çok görülen ve erkekler arasında ciddi bir sorun haline gelen cinsel işlev bozukluklarından birisi olan sertleşme sorunu doğru bir tedavi yöntemi uygulandığında, bireyin bu konuda istekli olması halinde kısa süre içinde sonuca ulaştırılabilen bir yöntemdir.

Cinsel birleşimin sağlanması ve bu alanda cinsel yaşamın devamlılığı sağlanması için peniste yeterli seviyede bir sertlik olması gerekir. Peniste sertleşme olmaması cinsel birlikteliğe mümkün kılmaz. Bu yüzden cinsel yaşam konusunda ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde sonuca ulaştırmak isteyen bireyler sertleşme konusunda sıkıntı yaşamaması ve cinsel ilişki sürecinin olabildiğince uzun olması ve partnerlerin birlikte orgazma ulaşması istenen birleşme modelidir. Sertleşme sorununda olduğu gibi erken boşalma sorunu da ilişkiyi ciddi ölçüde sıkıntıya sokan bir durum olabilir.

Cinsel birliktelikten yeterli seviyede zevk ve haz alamamaya neden olan sertleşme bozuklukları bireylerin yaşamını büyük ölçüde olumsuz şekilde etkiler. Bu yüzden sertleşme sorunları yaşıyor ve bunu kısa süre içinde çözmek istiyorsanız hemen bizlerle irtibat kurarak bu özel hizmetten sizler de faydalanabilirsiniz.

Doktorlarımız ve uzman hekimlerimiz aracılığı ile yürüttüğümüz tedavi her zaman doğru teknik ve yöntemler kullanıldığı sürece cevap vermektedir. Burada hastanın tutumu ve hastanın beklentisi de büyük önem taşır. Sertleşme sorununa neden olan ve altta yatan sebepler doğrultusunda bir tedavi yöntemi uygulanır.

Doktor öncelikli olarak altta yatan sebepleri incelemek için bu konuda bir araştırma yapar. Yapılan araştırma ve incelemenin aşamaları farklı olabilir. Hasta ile birebir diyalog ve hastanın son yıllarda yaşadığı sorunlar, sıkıntılar, varsa ameliyatlar, geçirdiği rahatsızlıklar tümü bu sorunu tetiklemiş olabilir.

Bu yüzden hasta son yıllarda yaşadığı tüm durumunu net olarak olabildiğince açık bir dil kullanarak anlatması hastalığın hızlı şekilde çözümü adına önemlidir. Pek çok kişide görülen depresyon, travma ve stres gibi sebepler cinsel performans bozukluklarına sebep olmaktadır.

Sizler de hemen ihtiyaç duyduğunuz bu temel tedavi yöntemlerine erişerek istediğiniz cinsel performansı elde etmeniz mümkündür. Bu alanda uzman olan bir hekim ile hemen görüşerek hızlı bir şekilde tedavi sürecine adım atabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı kısa süre içinde sonuca eriştirmek ve doğru tedavi ile kusursuz şekilde cinsel performansı arttırmak için hemen tedavi yöntemlerini denemeye başlayabilirsiniz.