Ereksiyon Bozukluğu

ereksiyon bozukluğu

Erkekler için oldukça önemli olan bir sorun olan ereksiyon bozukluğu, kişinin cinsel yaşamını olumsuz etkilediği gibi aynı zamanda partnerinin de cinsel yaşamını olumsuz etkiler. Ereksiyon bozukluğu penisin cinsel birleşme için yeterli seviyede sertleşememesi anlamına gelen bir durum olarak ifade edilir.

Ereksiyon bozukluğu olan kişilerin cinsel birleşme süreci sıkıntılı olacağı için bu durum aile içinde ciddi ölçüde yansıyabilir ve hatta kişinin sosyal ilişkilerine bile büyük oranda etki eder. Bu yüzden ereksiyon bozukluğu gibi rahatsızlıkların çözülmesi esastır.

Kişinin bu konuda istekli olması sorunun çözümü adına büyük önemli bir kriter sayılır. İstekli olan bir bireyin hızlı şekilde sorununun giderilmesi pek çok yapılan araştırmalar neticesinde ortaya konmuş olan özel bir durumdur. Erkek ve kadın arasında önemli bir bağlantı olan cinsellik hem kadın hem de erkek için büyük bir öneme sahiptir.

Ereksiyon bozukluğu cinsel işlevin önüne geçen özel bir durumdur. Erkekte meydana gelen bu durum cinsel birleşmenin oluşmamasına neden olur. Ereksiyon bozukluğu olan bireylerde genellikle psikolojik faktörler doğrultusunda bu durum ortaya çıkar. Ereksiyonun ortaya çıkması için gerekli olan uyarılmanın var olması gerekir.

Erkekte uyarılmanın var olması ve buna istinaden ereksiyonun ortaya çıkmaması ciddi bir cinsel işlev bozukluğu olarak ortaya çıkabilir. Cinsel birleşmenin meydana gelmemesi sonucunda ise çiftler arasında bazı anlaşmazlıklar oluşabilir. Ereksiyon bozuklukları ve diğer cinsel işlev bozuklukları ciddi ölçüde sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden çiftler için sağlıklı bir cinsel yaşam her şeyin önüne geçen önemli bir konudur.

Erkeklerde Meydana Gelen Cinsel İşlev Sorunları

Cinsel birleşmeyi olumsuz etkileyen bir takım erkek cinsel işlev sorunları vardır. Bu sorunların başında ise ereksiyon yani peniste cinsel birleşme için yeterli seviyede sertleşmenin ortaya çıkmaması durumudur. Bu sorun ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Bunların en başında partneri ile zevkli bir gece geçirmenin önüne büyük bir engel anlamına gelir.

Erkeklerde meydana gelen bu cinsel işlev sorunları tıp dilinde erektil disfonksiyon olarak nitelendirilir. Başka bir ifade ile penisin cinsel birleşme için yeterli seviyede sertliğe sahip olamaması anlamını ifade eder. Son yıllarda teknolojide meydana gelen gelişmeler ile birlikte tedavi imkanları çok daha fazla olmuştur. Erkeklerdeki cinsel işlev sorunlarını kısaca peniste meydana gelen sertleşme sorunları, boşalma sorunları, ereksiyon sırasında eğrilik ya da ağrı, cinsel istek yani libido sorunları olarak nitelendirilebilir.

Bu sorunları yaşayan bireyler cinsel birleşme sürecinde sıkıntılar yaşayabilir. Teknolojide ve bilimde meydana gelen buluşlar doğrultusunda her geçen gün yeni tedavi yöntemleri ortaya çıkmaktadır.

Bu doğrultuda erkeklerde meydana gelen cinsel işlev sorunları da her geçen gün azalmakta ya da tedavi yöntemleri oldukça kolaylaşmaktadır. Bir erkek için en önemli durumlardan birisi olan cinsel işlev konusu hem kadının hem de erkeğin daha rahat bir cinsel performans ortaya koyabilmesi adına önemlidir.

Erkeklerin cinsel performanslarının artması aynı zamanda kadının daha memnun olması ve yatak performanslarının çok daha etkili olması anlamına gelir. Erkeklerin cinsel performanslarında meydana gelen artış kadının memnun olmasını sağlar.

Ereksiyon sorunları, erkeğin penisinin cinsel birleşme yaşayacak seviyede sertleşme oluşmaması anlamına gelir. Bu gibi durumlar günlük yaşamın daha olumsuz şekilde etkilemesine neden olurken aynı zamanda aile içinde iletişim bozukluklarını da beraberinde getirir.

Bu gibi durumlar mevcutsa mutlaka önceden tanı konulmalı ve tedaviye başlanması gerekir. Yapılan tedavilerin ardından erkeğin sertleşme yani ereksiyon sorunları nispeten daha olumlu şekilde oluşarak çok daha iyi bir sonuca ulaşıldığı kanısına varılacaktır. Sertleşme sorunu yaşayan bireyler günlük hayatında ilişki yaşadığı partnerini memnun edemez duruma gelebilir.

Bu durum hem partner üzerinde hem de bireyin kendisini cinsel performans anlamında olumsuz etkileyebilir. Sertleşme sorunları yaşa bağlı olarak oldukça fazla şekilde artış gösterir. 30 yaşın altındaki bireylerde sertleşme sorunları oldukça nadir olarak görülse de 40 yaşın üstündeki erkeklerde nadir olarak sertleşme sorunları görülebilir. Özellikle 70 yaşın üstündeki erkeklerde %65 oranında sertleşme sorunu yaşanır. Bir erkek hayatı boyunca pek çok kez sertleşme sorunu yaşayabilir.

Erkeklerin genç döneminde yaşadığı sertleşme sorunları psikolojik faktörlere bağlı olarak gelişebilir. Bu yüzden psikolojik olarak iyi hissetmediğiniz dönemlerde sertleşme ve erken boşalma durumlar çokça gözle görünür şekilde oluşacaktır. Cinsel performans yaşa bağlı olarak gittikçe azaldığı bilimsel bir gerçektir. Erkeğin ilişkiden daha fazla memnun olması ve partnerini daha iyi şekilde memnun edebilmesi için cinsel ilişkinin verimli olması önemlidir.

Ereksiyon Bozukluğu: Ereksiyon Bozukluklarının Nedenleri

Cinsel işlevin düzgün olması ve bireyin yaşamını daha keyifli ve kaliteli bir şekilde devam ettirmesi için öncelikli olarak birtakım kriterleri doğrudan neticelendirmesi gerekir. Ereksiyon bozukluğu gibi konular aile için sıkıntıları da beraberinde getirdiği için buna neden olan nedenleri iyi analiz etmeli ve bu durumları hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak gerekmektedir.

Ereksiyon bozukluğu bireyi hem psikolojik olarak ciddi anlamda etkilediği gibi hem de partneri ile arasındaki diyaloğu da olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden erken yaşlarda ereksiyon sorunlarının ortadan kaldırılması için çalışmalar yapılması önemlidir. Yanlış beslenme: Ereksiyon sorunlarının en başında gelen sebeplerden birisi olan yanlış beslenme, vücudun ihtiyaç duyduğu temel besinleri elde edememesi sonucunda farklı işlevlerde meydana gelen bozukluklar olarak değerlendirilebilir.

Vücut fonksiyonlarımızın doğru ve düzgün bir şekilde çalışması için ereksiyon bozukluklarının ortadan kaldırılması önemlidir. Bu yüzden vücudumuzun ihtiyaç duyduğu temel besinleri ve ek gıdaları düzenli olarak almalı ve sağlığımızı korumalıyız. Sağlıklı bir vücut her zaman daha aktif ve fonksiyonları tam çalışan bir vücut olduğunu bilmeli buna göre doğru beslenmeliyiz.

Spor:

Erkek cinsel aktivitelerinin tam ve eksiksiz olması için spor ve düzenli egzersiz yapmak gerekliliği mevcuttur. Düzenli egzersiz yapan bireylerin kasları daha aktif olarak çalıştığı için erken boşalma ve sertleşme sorunları nispeten ortadan kalkacaktır. Spor bu yüzden hayatımızda önemli bir yere sahiptir ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için gerekli olan egzersizleri yapmak gerekmektedir. Doğru egzersiz ile her zaman çok daha konforlu bir yaşama sahip olmak mümkündür.

Alkol ve Sigara:

Ereksiyon bozukluklarına neden olan alkol ve sigara başta olmak üzere diğer uyuşturucu maddeler, cinsel işlev bozukluklarına neden olan temel kriterlerden birisidir. Alkol ve sigara kullanımı kişinin yaşamını etkileyen en büyük sorunlar arasında listelenir. Alkol ve sigara kullanımını tamamen bırakmak ya da azaltmak cinsel aktivite sorunlarının ortadan kaldırılması adına önemlidir. Sağlıklı bir yaşam için alkol ve sigarayı hayatınızdan çıkardığınızda cinsel aktivitelerinizin çok daha elverişli olmasını sağlamanız mümkündür.

Sağlıklı bir yaşam sürmek:

Sağlığınızı korumak ve kendinizi her zaman iyi hissetmek adına büyük önem taşır. Sağlıklı bir yaşama sahip olduğunuzda aynı zamanda cinsel performansınızın da çok daha verimli olacağından emin olabilirsiniz. Yapılan araştırmalar ve bu konuda elde edilen veriler her zaman daha sağlıklı bir yaşam adına büyük önem taşır. Bu yüzden hem yaşamınızın çok daha sağlıklı olması hem de cinsel performanslarınızın artması için sağlıklı bir beslenme ve sağlıklı bir yaşam şekli büyük önem taşımaktadır. Sizler de hemen bu özel imkân doğrultusunda profesyonel bir şekilde keyifli yaşama adım atarak cinsel performansınızı katlayabilirsiniz.

Şeker hastalığı:

Cinsel performans konusunda en büyük sıkıntılardan birisi şeker hastalığıdır. Bu hastalığa sahip olan bireylerde sertleşme sorunları görülmesi muhtemeldir. Sertleşme sorunları diğer erkeklere göre çok daha erken yaşlarda görülmesi muhtemel bir sorundur. Bu yüzden şeker hastalığı olan erkeklerin mutlaka yaşamlarına çok daha dikkat etmesi, sağlıklı beslenmesi ve yaşamının geri kalanını doktorunun tavsiyesi ve kontrolü dahilinde en iyi şekilde devam ettirmesi sağlıklı bir yaşamın oluşması adına önemlidir.

Yüksek tansiyon:

Tansiyon hastalığı sertleşme sorunlarının meydana gelmesine neden olur. Kan damarlarının daralmasına neden olan yüksek tansiyon, erkekte sertleşme sorunlarını da beraberinde getirir. Penise olan kan akışı damarların daralması ile ortaya çıkar. Bu doğrultuda yüksek tansiyon ve benzer durumlar meydana gelir. Tüm bunların yanı sıra bazı ilaçların yan etkisi olarak sertleşme sorunları gibi temel sorunlar meydana gelir ve bu durum penisin aktivitesini doğru şekilde yapabilmesinin önüne geçer.

Kalp hastalıkları ve kolesterol:

Yüksek tansiyon ve kolesterol gibi unsurlar penisin işlevini doğru şekilde yapabilmesinin önüne geçer. Kalp rahatsızlığı bulunan bir erkek diğer erkeklere göre çok daha fazla miktarda sertleşme sorununa maruz kalır. Bu yüzden erkeklerde meydana gelen bu sertleşme sorunları yaşamını ciddi ölçüde etkileyecektir. Kalp gibi pek çok unsur erkeklerdeki bu sertleşme sorunlarını meydana getirir. Bu yüzden bireylerin yaşamlarına devam ederken aynı zamanda sağlıklı beslenmesi de önemlidir.

Psikolojik faktörler:

Sertleşmenin önüne geçen diğer nedenlerden birisi de psikolojik sorunlardır. Erkeklerin bir takım psikolojik kriterler doğrultusunda sertleşme sorunları meydana gelebilir. Sertleşme sorunlarının ortadan kaldırılması ve mevcut sorunların hızlı bir şekilde çözümlendirilmesi için stres, kaygı ve başarısızlık korkusu gibi korkuların ortadan kaldırılması önemli bir unsur olacaktır. Depresyon dönemleri gibi dönemler erkeklerde sertleşme sorunlarına neden olan en önemli durumlar arasında listelenebilir. Bu yüzden psikoloji erkeğin sertleşme ve cinsel aktivite konusunda büyük bir önemli paya sahiptir. Sertleşme sorunu yaşayan ve cinsel birliktelik sırasında başarısız olan bir erkek kendisini stresli, kaygılı ve depresif bir şekilde hissedebilir. Bu yüzden psikolojik unsurlar erkeğin yaşamında ve cinsel aktivitesinde büyük önem taşımaktadır.

Prostat kanseri ameliyatı:

Peniste yapılan cerrahi müdahaleler sertleşme sorunlarının meydana gelmesinde büyük ölçüde etki eder. Özellikle prostat kanseri için uygulanan bazı müdahaleler peniste tahribata neden olacağı için bu gibi durumlarda peniste sertleşmenin mümkün olmamasına neden olur.

Diğer rahatsızlıklar:

Erkeğin yaşadığı diğer rahatsızlıklar; böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, kronik alkol alımı, omurilik zedelenmesi, nörolojik rahatsızlıklar ve diğer rahatsızlıklar bir takım cinsel işlev bozukluklarının ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir.

Dünya üzerinde 150 milyondan daha fazla erkek her yıl bu sorun ile karşı karşıya kalmaktadır. Ereksiyon sorunlarının düzeltilebilir bir rahatsızlık olması büyük bir avantajdır. Bu yüzden pek çok erkek bu sorun ile karşı karşıya kaldığı zaman tedavi için başvuruda bulunmaktadır. Tedavi edilebilir bir rahatsızlık olması erken yaşlarda ve erken zamanda başvurulara sebep olmaktadır. Ereksiyon sebeplerinin nedeni ne olursa olsun kısa süre içinde tedavi edilebilir olması çiftler için büyük bir mutluluk kaynağı olmaktadır. Doktorunuz tedaviye ilişkin bu konuda sizlere farklı sorular soracak ve sorunun tam kaynağını öğrenmeye çalışacaktır. Sorunun kaynağının ne olduğu ve tam anlamıyla ereksiyon sorununun temelini ne oluşturduğu araştırılacaktır.

Ereksiyon Sorunlarının Tedavi Yöntemleri

Cinsel birliktelik sırasında yaşanan sorunların giderilmesi ve cinsel birleşmenin daha verimli bir şekilde oluşması için bir takım tedavi yöntemleri uygulanır. Bu yöntemlerden bazıları ise şu şekildedir;

 • İğne tedavisi
 • İlişki öncesi oral yolla alınan ilaçlar
 • Cinsel organ yolu ile alınan ilaçlar
 • Vakum pompaları
 • Penis protezleri

Yukarıda yer alan tedavi yöntemlerine başvuru yapmadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşerek bu konuda neler yapılabileceği hakkında geniş bilgi edinmek en doğru yöntem olacaktır. Doktorunuzun sizler için hazırladığı bir takım yöntem ve usullere dikkat ederek bu tavsiyeler doğrultusunda tedavi sürecini yürütmek doğru bir karar olacaktır. Birtakım uygulamalar ve penis protezleri cinsel birliktelik daha verimli hale gelebilir. Sizler de hemen özel tedavi yolları ile gerekli olan cinsel birlikteliği elde edebilirsiniz.

Ereksiyon Bozukluğunun İlişkiye Etkileri

Mutlu olmanın formülü partneriniz ile birlikte keyifli ve zevkli vakit geçirmekten geçer. Eğer partneriniz ile birlikte eğlenceli bir şekilde vakit geçiremiyorsanız bu sizin ilişkinizi ilerleyen süreçte olumsuz olarak etkileyecektir. Ereksiyon bozuklukları da bu nedenle ilişkide büyük ölçüde olumsuz bir etki oluşturur.

Ereksiyon sorunu yaşayan bir erkek kendini partnerine göre psikolojik olarak kötü hissedeceği için cinsel birliktelik sürecinde kendini oldukça kötü hissedecektir. Bu yüzden ereksiyon sorunu yaşıyorsanız mutlaka bunu önceden çözmek veya da tedavi yollarını aramak, doktorunuza başvurmak gerekmektedir.

Unutmayın ki sorunların yok sayarsanız ve görmezden gelirseniz ilerleyen süreçte çok daha büyük sorunların meydana gelmesine kapı aralarsınız. Bu yüzden mutlaka gelecek süre içinde mevcut sorunların giderilmesi ve mutlu bir birliktelik elde etmek için cinsel işlev bozukluğu yaşıyorsanız bunun önüne geçmek gerekmektedir. Ereksiyon bozukluğu yaşayan bir bireyin bu konuda hızlı bir şekilde gerekli önlemi alması gerekmektedir.

Sizler de ihtiyaç duyduğunuz ve arzuladığınız uzun ve sağlıklı bir cinsel deneyim için mutlaka doğru ereksiyon yaşamalısınız. Eğer bunu yaşayamıyor ya da ereksiyon yaşarken sorun oluşuyorsa mutlaka bir uzmandan destek alınız.

Ereksiyon bozukluğu olan bir birey temelde kendi psikolojisini kendisi bozabilir. Partnerini memnun edemediği ve partneri ile gerekli cinsel deneyimi yaşayamadığı gibi kendi kendine kuruntular yaparak gelecek süre içinde çok daha ciddi sorunlar yaşanabilir.

İlişkiyi hatta aileyi de büyük ölçüde etkileyecek olan bu sertleşme sorununu yaşıyorsanız sizler de mutlaka en kısa sürede bu sorunun çözümüne ilişkin gerekli olan adımı atmanız gerekmektedir. Ereksiyon bozukluğunun cinsel ilişkiyi olumsuz etkilediğini bilerek cinsel ilişkinin verimli olması adına gerekli olan tedaviyi yürütmeniz gerekir. Bu konuda bir uzmandan destek almak, özelikle partnerinizle bu konuyu konuşmak, neler yapılabileceğini araştırmak ve uzmandan destek almak en önemlisidir.

Bazen çok ciddi bir sorun sanılan cinsel işlev bozukluğu tamamen psikolojik nedenler kaynaklı geçici bir durum olduğu biliniyor. Bu yüzden mutlaka cinsel işlevi sorunu yaşıyorsanız gerekli olan tedaviyi görerek hem kendinizi hem de partnerinizi en iyi şekilde tedavi etmeli ve daha zevkli bir cinsel deneyime adım atmalısınız. Cinsellik evliliğin ve ilişkilerin en büyük önemli temel taşıdır. Bunu bilerek hem kendinizi hem de partnerinizi daha memnun etmek, mutlu etmek ve cinsellikten istediğini almasını sağlamak için adım atmalısınız.

Cinsel Performansı Arttırmanın Yöntemleri

Çiftlerin ilişkiden beklentileri de talepleri de farklı olabilir. Bazen cinsellik ilişkide çok daha etkin ve popüler bir halde iken bazen ise bu durumun tam aksi olarak cinsel isteksizlik söz konusu olabilir. Eğer partnerinizin cinsel eğilimi fazla ve cinsellikten beklentileri çok fazla ise bu durumda ereksiyon sorunu yaşamanız ilişkiyi ciddi ölçüde sekteye uğratabilir.

Erkeklerin büyük bir bölümünde görülen dünya üzerinde 150 milyon civarında kişide görülen ereksiyon sorunlarının önüne geçmek ilişkiyi kurtarmak ve ilişkiyi daha güvenli bir noktaya taşıma noktası için oldukça büyük önem taşır. Cinsel performansı arttırmak isteyen bireyler bu konuda adım atmalı ve isteklerini eyleme dönüştürmelidir. Cinsel performansı arttırmanın kazanımlarından birisi ise ereksiyon sorunlarının ortadan kaldırılması olabilir. Eğer sağlıksız besleniyor ve sağlıklı yaşama dair hayatınızda bir iz yoksa ereksiyon sorunları ve erken boşalma sorunları yaşamanız muhtemel olabilir.

Öncelikli olarak hem fiziksel hem de psikolojik sağlık ilişkide büyük önem taşıdığını anlamanız ve bilmeniz gerekiyor. Cinsel birliktelik ilişkiyi canlı tutan, ilişkiyi çok daha iyi bir noktaya taşımada büyük bir paya sahip olan önemli bir noktadır. Bu yüzden cinsel performansınızı arttırmak istiyorsanız hemen sizler de aşağıda yer alan yöntemleri detaylı olarak uygulayabilirsiniz.

 • Düzenli uyku: Uyumak fiziki bünyeyi ve psikolojiyi yenilediği için size her zaman çok daha keyifli bir yaşam sürmenizde önemli ölçüde yol gösterir. Bu yüzden düzenli uyku ihtiyaçlarınız için oldukça önemlidir. Cinsel performans konusunda da uygu büyük önem taşıdığı yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur.
 • Güneşlenmek Güneş ışığı aldığınızda vücudunuzdaki melatonin üretimi durur, böylece cinsel istek artış gösterir. Yani gün ışığı fiziki yapınıza, ruhunuza ve yaşam tarzınıza en iyi şekilde destek sunar.
 • Spor ve egzersiz: Kısa egzersizlerin ve kas yapısını arttırıcı uygulamaların tümünün libido üzerinde büyük artıları olduğu bilinmektedir. Tüm bunların neticesinde spor yapmak cinsel arzuyu ve isteği arttıracağı gibi kalp ritmini korumada da büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.
 • Acı biter ve diğer sebze meyveler: Faydalı sebze ve meyve tüketimi hem ereksiyon anlamında hem de libido artırımı anlamına büyük bir kazanım anlamına gelir. Özellikle muz ve acı biber gibi gıdalar vücutta hem faydalı hem de cinsel gücü arttırdığı bilinir. Yulaf ezmesi, ginseng, kırmızı pul biber, fındık, çikolata, kabak çekirdeği, mesir macunu, zencefil, roka, antepfıstığı, ceviz, badem, fıstık, Hint fıstığı, incir, avokado, keçi boynuzu, tereyağı gibi gıdalar cinsel gücünüzü ve performansınızı arttırmada büyük bir öneme sahiptir.
 • Az stres ve sağlıklı yaşam: Her kötü rahatsızlığın başı stres olduğu bilinmektedir. Bu yüzden stressiz rahat ve konforlu bir yaşamın hayatınızı çok daha iyi bir noktaya getireceğinden emin olun. Bu yüzden sağlıklı bir yaşama adım atın ve cinsel gücünüz başta olmak üzere diğer tüm sorunlarınızdan ve sıkıntılarınızdan hemen kurtulun.
 • Kötü alışkanlıkları bırakın: Zararlı ve kötü alışkanlıklar hem ruhunuzu hem psikolojinizi büyük ölçüde olumsuz etkiler. Bu yüzden mutlaka kötü alışkanlıkları bir köşeye bırakarak çok daha keyifli bir yaşama adım atmalısınız. Sigara içmek, alkol almak cinsel performansınızı büyük ölçüde olumsuz etkileyeceği gibi aynı zamanda ereksiyon sorunları ve erken boşalma gibi sorunları da beraberinde getirebilir.
 • Uzmana danışın: Gerekli olan bilgiler size tam anlamıyla ihtiyaçlarınıza karşılık gelmediyseniz, mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Gerekli olan bilgileri bir uzmandan hemen alarak dilediğiniz hizmeti hızlı bir şekilde elde etmeniz mümkün olacaktır. Sizler de hemen sertleşme sorunları yaşıyorsanız bir uzmanla görüşerek dilediğiniz hizmeti hızlı bir şekilde elde edin.

Cinsel birlikteliklerin temel kriteri karşılıklı sağlıklı cinsel aktiviteden geçer. Eğer kadın ve erkek başta olmak üzere bireylerin cinsel aktivitelerinde herhangi bir sorun ve sıkıntı yaşanmadıysa bireylerin yaşamları çok daha sağlıklı olarak ilerleyeceği gibi aynı zamanda cinsel keyif de aynı ölçüde fazla olacaktır.

Bu yüzden cinsel birliktelik yaşarken partnerinizi memnun edip edemediğinize göz atın, bunu ona açık açık sormanız da mümkün. Partneriniz ile seks deneyimi hakkında konuşun, karşılıklı ne hissettiğini sorarak anlamaya çalışın. Böylece seks deneyiminiz her geçen gün çok daha verimli olacağı gibi karşılıklı alacağınız haz da aynı zamanda artış gösterecektir.

Ereksiyon sorunları yaşıyorsanız öncelikli olarak bilmeniz gerekenlerin başında bu sorunu kabullenmek gelmelidir. Ardından bu sorunun nereden kaynaklandığını ve neden ortaya çıktığını neden böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınızı net bir şeklide anlamak için geriye doğru yaşamınıza göz atın. Hayatınızı net bir şekilde incelediğinizde ereksiyon sorunlarının hangi olay sonucunda ortaya çıktığını ve ne zamandır bu sorunu net bir şekilde yaşadığınız konusunda bilgi edinerek işe başlayabilirsiniz.

Stres, yorgunluk, psikolojik baskı, sürekli baskı altında kalma, yaşamınızda özgür ve ruhunuzu dinlendirmiş hissetmeme durumu, sürekli farklı insanlardan aldığınız geri bildirim ve diğer konular sizi rahatsız eden her ne varsa tümü yaşamınızı çok daha olumsuz bir şekilde olmasına neden oluyor olabilir. Tüm bunların sonucunda ise sertleşme sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Cinsel birliktelik için olmazsa olmaz konulardan birisi olan penisin sertleşmesi cinsel deneyiminizin çok daha aktif olmasını sağlar. Penise kan pompalayan damarların tıkanık olması, stresli olmak, farklı konulara odaklanmak, uyaranın yetersiz olması gibi durumlar sertleşmenin önüne geçebilir. Bu yüzden sertleşme sorunu yaşayan bir erkeğin net olarak şu sebepten dolayı bunu yaşıyor demek doğru olmaz.

Sertleşme sıkıntısı yaşayan erkeğin kendisini kötü hissetmesi ve bunu psikolojik olarak partnerine yansıtması çok daha büyük sorunları beraberinde getirecektir.

Bu yüzden sertleşme soruları yaşıyorsanız sizler de hemen olası tedbirleri göz önüne alarak bu sorunları kısa süre içinde ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur, sadece inanmak ve en kısa süre içinde gerekli olan tedavilere başlamak bu tür konular için esastır.

Sertleşme sorunlarını ve sıkıntılarını hızlı bir şekilde çözümlendirmek ve sonuca ulaştırmak için siz de bu konuda gerekli adımı atabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde sonuçlandırmak için siz de hemen daha fazla vakit kaybetmeden bir uzmana başvurabilirsiniz. Bu konuda uzmanlığı olan ve sertleşme sorunlarını kısa süre içinde ortadan kaldırmak üzere çalışan bir jinekolog ile görüşerek teşhis ve tanı süreçlerinin ardından gerekli görülmesi halinde tedavi sürecine başlanmalı ve en kısa sürede bu hizmet deneyimi ile buluşulmalıdır.

Erkeklerin en sık yaşadığı sertleşme sorunu olan bu rahatsızlık dünya üzerinde 150 milyon erkeğin korkulu rüyası olarak bilinir. Cinsel performansı arttırmak ve cinsel gücü hızlı bir şekilde yukarı doğru arttırarak büyük bir ivme kazanmak isterseniz sizler de yaşam şeklinizi düzelterek, gerekli tedavilere istekli olarak katılarak bu sorunu kısa süre içinde çözebilirsiniz.

Sertleşme sorunu pek çok kişi için büyük sorunlara neden olan hatta aile içi şiddet ve anlaşmazlıkları beraberinde getiren bir konudur. Bu yüzden mutlaka en kısa süre içinde partneriniz ile bu konuyu konuşarak tedavi sürecine başlamak doğru bir adım olacaktır. Sizler de bu konuda gerekli olan adımı atarak dilediğiniz gibi tedavi yöntem ve usullerine göz atabilir, cinsel performansınızı ve isteğinizi hızlı şekilde arttırabilirsiniz.